...

Verslo šūkio apsauga

Žinių bazė

2022.01.17

Pastebiu, kad rinkoje daug didelių įmonių turi savo šūkius, kaip „NIKE – just do it“ ir t.t. Prie savo prekės ženklo sukūrėme su reklamos agentūra lydintį šūkį. Ar galima registruoti šūkį, kaip prekės ženklą, ar kitaip apsaugoti, kad jis nebūtų kopijuojamas? Kopijuojamas ne tik šriftas, dizainas, bet svarbiausia – pats šūkis.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Publikavimo data: 2022-01-24 13:38

Sveiki. Prekių ženklu gali būti bet koks žymuo, jeigu jis gali atskirti vieno asmens prekes ar paslaugas nuo kitų asmenų...

Publikavimo data: 2022-01-24 13:38

Sveiki. Prekių ženklu gali būti bet koks žymuo, jeigu jis gali atskirti vieno asmens prekes ar paslaugas nuo kitų asmenų prekių ar paslaugų. Šūkis gali būti registruotas prekių ženklu, jeigu toks žymuo atitinka Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatymo 7 straipsnyje nurodytus prekių ženklams keliamus absoliučius reikalavimus (žymuo turi skiriamąjį požymį, nėra tapęs bendriniu, nėra aprašomojo pobūdžio, neprieštarauja viešajai tvarkai, moralei, nenaudojami Lietuvos Respublikos ar kitų valstybių oficialūs simboliai be kompetentingos institucijos leidimo ir pan.). Žymens atitikimą absoliutiems reikalavimams tikrina Valstybinis patentų biuras (VPB): atsižvelgiama į žymens skiriamąjį požymį ir jo santykį su paraiškoje nurodytomis prekėmis ir paslaugomis. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad įregistruotas prekių ženklas yra saugomas kaip žodinių, figūrinių, spalvinių ar kitų elementų visuma. O išimtinės teisės į registruotą prekių ženklą įgyjamos ne į jį sudarantį žymenį apskritai, bet į teisę naudoti žymenį konkrečių prekių ar paslaugų atžvilgiu, kadangi pagrindinė prekių ženklo funkcija – atskirti vieno gamintojo prekes ar paslaugas nuo kito gamintojo prekių ar paslaugų. Išsami informacija apie prekių ženklus ir jų registravimo tvarką yra pateikta VPB svetainėje: https://vpb.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/prekiu-zenklai.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2022-02-14 14:20

Reikia įvertinti koks tai šūkis, ne kiekvienas šūkis gali būti registruotas prekių ženklu. Jeigu šūkį sudaro išimtinai aprašomojo pobūdžio žodžiai,...

Publikavimo data: 2022-02-14 14:20

Reikia įvertinti koks tai šūkis, ne kiekvienas šūkis gali būti registruotas prekių ženklu. Jeigu šūkį sudaro išimtinai aprašomojo pobūdžio žodžiai, toks šūkis neturi skiriamojo požymio ir negali būti registruotas prekių ženklu. Tačiau, jeigu šūkis turi bent minimalų skiriamąjį požymį, rekomenduojame jį registruoti.

Daugiau atsakymų

Ekspertai

Kristina Vilkienė

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Birutė Dauderienė

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.