...

Mokesčių skaičiavimas

Žinių bazė

2023.03.15

Sveiki, niekur nerandu informacijos, kaip VMI deklaravimo metu apskaičiavo mokėtiną sumą. Porą metų dirbu pagal darbo sutartį, tad atsiradus daugiau laisvo laiko, 2022 metų kovą išsiimiau individualios veiklos pažymą. Išsiimant individualios veiklos sutartį, buvau informuotas, kad pirmą kartą pradėjus dirbti sau, pirmus metus nereikės mokėti sodrai mokesčių (PSD, VSD ir t.t.). Kaip supratau, mokesčius mokėsiu tik nuo individualios veiklos gautų pajamų. Šiais metais, deklaravau 2022 metų pajamas.

Tarkim individualios veiklos pajamos gavosi 15000eu. Pagal sodros skaičiuoklę, vienintelis mokestis kurį reikia sumokėti yra GPM (Apskaičiuota GPM suma – 525eu (skaičiuoklės rodmenys). Džiugu, nėra taip blogai. Tačiau džiaugtis ilgai nereikėjo. Deklaravimo metu buvo surašytos visos metų pajamos:
1. Pajamos pagal darbo sutartį.
2. Pajamos už pirmas dvi dienas nedarbingumo (apmokėtas darbdavio).
3. Pajamos už nedarbingumą apmokėtos Sodros.
4. Pajamos iš individualios veiklos.
Pateikus deklaraciją skaičiavimui, iššoko suma ~1200eu. Susisiekus su VMI detaliau pakomentuoti negalėjo, apart to, kad nesvarbu ar nuo tavo pajamų pagal darbo sutartį kiekvieną mėnesį buvo sumokami mokesčiai, pagal lietuvos įstatymų numatytą tvarką, teks susimokėti mokesčius nuo visų metų VISŲ gautų pajamų.

Ar taip gali būti? Dirbantiems pagal darbo sutartį, nuo algos kiekvieną mėnesį yra atskaičiuojami mokesčiai tiek sodrai, tiek vmi, tiek pencijų fondams. Kodėl dirbant papildomai mokesčius reikia mokėti:
Individualios veiklos pajamos + gautos pajamos pagal darbo sutartį,
o ne tik už individualios veiklos pajamas? Juk visus metus, kiekvieną mėn tiek darbdavys tiek darbuotojas moka apsoliučiai visus mokesčius. Jaučiuosi apiplėštas dvigubai ir niekas iš atsakingų asmenų nesiruošia paaiškinti.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kol kas nėra atsakymų.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.