...

Pavardės naudojimas prekės ženkle

Žinių bazė

2021.11.19

Kuriu išskirtinius aksesuraus aprangai. Planuoju keisti prekės ženklą į savo pavardę, nes puikiai sekasi prekyba internetu ir pardavimai sparčiai auga. Norisi ryškaus ir stipraus prekės ženklo pavadinimo. Mano pavardė man atrodo geriausias sprendimas. Tačiau žinau, kad tokia pavarde yra dar bent trys asmenys, o gal net ir daugiau. Ar galiu apsaugoti ir registruoti prekės ženklą nuo kitų? Kad kiti neregistruotų tokio pačio ženklo, jei jų pavardė tokia pati? Kaip tokiu atveju elgtis?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2021-12-06 19:24

Prekių ženklą gali sudaryti įvairūs žymenys, įskaitant pavardę, tad savo pavardę, kaip prekių ženklą savo sukurtiems aksesuarams, galite registruoti. Aplinkybė,...

Publikavimo data: 2021-12-06 19:24

Prekių ženklą gali sudaryti įvairūs žymenys, įskaitant pavardę, tad savo pavardę, kaip prekių ženklą savo sukurtiems aksesuarams, galite registruoti. Aplinkybė, kad tapačią pavardę turi kiti asmenys nėra reikšminga, nebent tai būtų įžymaus žmogaus pavardė ir prekių ženklas pažeistų jo teises. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad prekių ženklo paraiška gali būti užprotestuota suinteresuotų asmenų, kurie turi tapačias ar panašias prekių ženklų regiatracijas. Siekiant sumažinti protesto rizika, prieš pateikiant prekių ženklo paraišką regsitracijai, būtina atlikti išsamią paiešką dėl registruotų tapačių ar panašių prekių ženklų, kurie galėtų tapti kliūtimi sėkmingai Jūsų prekių ženklo registracijai.

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Publikavimo data: 2021-12-07 10:04

Sveiki. Asmens vardas ir pavardė gali būti registruojami kaip prekių ženklas, tačiau ženklo registracija dar nereiškia, kad įgysite išimtines teises...

Publikavimo data: 2021-12-07 10:04

Sveiki. Asmens vardas ir pavardė gali būti registruojami kaip prekių ženklas, tačiau ženklo registracija dar nereiškia, kad įgysite išimtines teises į savo vardą ir pavardę bendrąja prasme, kadangi išimtinės teisės į registruotą ženklą įgyjamos ne į jį sudarantį žymenį apskritai, bet į teisę naudoti žymenį konkrečių prekių ar paslaugų atžvilgiu. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad jeigu atsirastų kitas asmuo, norintis įregistruoti prekės ženklą su tokiu pačiu vardu ir pavarde, tikėtina, kad jo už kopijavimą apskųsti negalėsite. Taip pat svarbu, kad Jūsų registruojamas ženklas nepažeistų teisės į žinomo asmens vardą ar pavardę, t. y. jeigu Jūsų vardas, pavardė sutampa su žinomo asmens vardu ar pavarde, reikėtų įsivertinti galimą riziką.

Daugiau atsakymų

Ekspertai

Birutė Dauderienė

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Kristina Vilkienė

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.