...

Kaip apsaugoti sukurtą prototipą?

Žinių bazė

2022.04.05

Kaip įmonė susiradome, kas galėtų pagaminti mūsų sukurtą prototipą. Tačiau atsekėmė, kad jie mūsų prototipą nukopijavo ir pradėjo siūlyti rinkoje. Jaučiamės apgauti. Ar galime apsaugoti savo prototipą, apskųsti šiuos veiksmus, prisiteisti žalą?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2022-04-20 11:33

Gaminio prototipas yra saugomas kaip autorių teisių objektas ir jo naudojimas be autorių teisių turėtojo leidimo laikytinas autorių teisių pažeidimu....

Publikavimo data: 2022-04-20 11:33

Gaminio prototipas yra saugomas kaip autorių teisių objektas ir jo naudojimas be autorių teisių turėtojo leidimo laikytinas autorių teisių pažeidimu. Be to, LR konkurencijos įstatyme nustatyta, kad ūkio subjektams draudžiama imituoti kito ūkio subjekto gaminį, kopijuoti to gaminio formas, spalvas ar kitus skiriamuosius požymius, jeigu tai gali klaidinti dėl gaminio tapatybės arba jeigu šiais veiksmais siekiama pasinaudojant kito ūkio subjekto reputacija gauti nesąžiningos naudos. Asmenys, kurių teisės buvo pažeistos, gali kreiptis į teismą ir reikalauti nutraukti autorių teisių pažeidimą bei atlyginti turtinę ir neturtinę žalą.

Ekspertai

Birutė Dauderienė

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.