...

Ekologiškos produkcijos ženklinimas

Žinių bazė

2021.02.04

Sveiki, noriu paženklinti savo ūkyje auginamas daržovės kaip ekologiška produkciją. Taip pat jas ir perdirbu, t. y. rauginu. Turiu galimybę patekti į didesnius pardavimo kanalus, bet reikia parengti prekės ženklą su sąlyga, kad jis ekologiškas. Ko reikėtų? Ar galiu patentuoti kaip prekės ženklą kartu su eco ženklu, nes tai kaip ir neatsiejama dalis? Ar ekologiškas ženklinimas visose šalyse užskaitomas taip pat, nesiskirs prekės ženklas jei bus su eco žodžiu?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Publikavimo data: 2021-02-17 12:09

Sveiki. Maisto produktams žymėti skirtų prekių ženklų naudojimas rinkoje turi atitikti maistą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus, įskaitant reikalavimus, reglamentuojančius kilmės...

Publikavimo data: 2021-02-17 12:09

Sveiki. Maisto produktams žymėti skirtų prekių ženklų naudojimas rinkoje turi atitikti maistą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus, įskaitant reikalavimus, reglamentuojančius kilmės vietos nuorodų, informacijos apie sveikumą, ekologiškumą ir kt. pateikimą. Daugiau informacijos apie maisto reklamai ir ženklinimui keliamus reikalavimus galite rasti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos tinklalapyje https://vmvt.lt/maisto-sauga/verslui/maisto-produktu-zenklinimas. Prekių ženklu gali būti bet koks žymuo, jeigu jis gali atskirti vieno asmens prekes ar paslaugas nuo kitų asmenų prekių ar paslaugų. Žymuo su elementu eco taip pat gali būti registruojamas prekių ženklu, jeigu jis atitinka Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatymo 7 straipsnyje nurodytus prekių ženklams keliamus absoliučius reikalavimus (žymuo turi skiriamąjį požymį, nėra tapęs bendriniu, nėra aprašomojo pobūdžio, neprieštarauja viešajai tvarkai, moralei, nenaudojami Lietuvos Respublikos ar kitų valstybių oficialūs simboliai be kompetentingos institucijos leidimo, ir pan.). Ženklo atitikimą absoliutiems reikalavimams tikrina Valstybinis patentų biuras, vertinant žymens skiriamąjį požymį ir jo santykį su paraiškoje nurodytomis prekėmis ir paslaugomis. Registruotų ar neregistruotų prekių ženklų pavyzdžius su elementais „eco“ arba „eko“ galima rasti atlikus paiešką duomenų bazėse https://vpb.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/prekiu-zenklai/prekiu-zenklu-paieska. Prekių ženklai yra teritorinės apsaugos objektai, tai yra, saugomi toje teritorijoje, kurioje paprašyta jų apsaugos registracijos keliu. Prekių ženklo registracija Valstybiniame patentų biure užtikrina apsaugą tik Lietuvos teritorijoje. Valstybinis patentų biuras yra parengęs išsamią informaciją apie prekių ženklus ir jų registravimo tvarką– su ja kviečiame susipažinti čia: https://vpb.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/prekiu-zenklai.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2021-02-18 08:55

Produktų žymėjimas prekių ženklu ir ekologiško maisto ženklinimas yra du skirtingi dalykai. Prekių ženklo negalite registruoti kartu su eco ženklu....

Publikavimo data: 2021-02-18 08:55

Produktų žymėjimas prekių ženklu ir ekologiško maisto ženklinimas yra du skirtingi dalykai. Prekių ženklo negalite registruoti kartu su eco ženklu. Prekių ženklas registruojamas atskirai, o eko ženklą galite naudoti, jeigu Jūsų produkcija atitinka tam tikrus reikalavimus, detaliau apie tai galite paskaityti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos puslapyje, nuoroda: https://vmvt.lt/maisto-sauga/maisto-produktai/ekologiski-maisto-produktai/ekologisko-maisto-zenklinimas. Jeigu prekiaujate Europos Sąjungoje, Jūsų ekologiška produkcija bus paženklinta Europos Sąjungos ekologinės gamybos logotipu ir šis žymėjimas tinka prekiaujant bet kokioje Europos Sąjungos šalyje. Jūsų sukurtą prekių ženklą reikia registruoti tose valstybėse, kur ketinate platinti savo produkciją. Jeigu tai visa Europos Sąjunga, ar kelios Europos Sąjungos valstybės, rekomenduojame registruoti Europos Sąjungos prekių ženklą. Prieš registruojant ženklą, patartina patikrinti ar nėra registruotų panašių ar tapačių ženklų.

Daugiau atsakymų

Ekspertai

Kristina Vilkienė

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Birutė Dauderienė

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.