...

Automobilio gedimo problemas jau galima išspręsti internetu

Verslas

2017.10.09

Autorius: Eglė Jurevičiūtė

Temos: , .

Automobilio gedimo problemas jau galima išspręsti internetu

Vytautas Kvedaras. Monikos Dovidaitės nuotr.

Kiekvienas esame atsidūrę situacijoje, kai tenka skubiai remontuoti automobilį. Susidūrus su šiais nesklandumais, ima kamuoti daugybė klausimų. Patogų ir greitą šios problemos sprendimą siūlo „Sutaisyk.lt“ įkūrėjas vilnietis Vytautas Kvedaras (32).

 

Inovatyvios automobilių remonto paslaugos

Sugedus automobiliui, dažnai kyla klausimų: kurio automobilių serviso paslaugas pasirinkti? Kur rasti tinkamą automechaniką? Kaip stipriai remontas paplonins piniginę? Tačiau, su šiomis problemomis susidūrus pirmą kartą, užduotis gali pasirodyti itin sunki.

 

„Visą laiką norisi turėti šalia savo namų patikimą autoservisą.“

V. Kvedaras.

 

Pasak informatikos bakalauro ir verslo vadybos magistro studijas baigusio V. Kvedaro, idėja sukurti informaciją apie automobilių remonto paslaugas teikiančią sistemą kilo susidūrus būtent su šiais nesklandumais.

„Idėja kilo pačiam susidūrus su autoserviso paieškomis, kai dažnai patys nusvildavome, nuvežę automobilį į negirdėtus autoservisus ir susidūrę su nekokybiškomis paslaugomis. Reikia domėtis, ieškoti atsiliepimų apie autoservisą, klausinėti pažįstamų. O kas, jeigu atsiduri naujame mieste? Taip pat visą laiką norisi turėti šalia savo namų patikimą autoservisą“, – pasakoja pašnekovas.

Užregistravus automobilio gedimą ir išsamiai nurodžius automobilio techninius duomenis internetinėje sistemoje „Sutaisyk.lt“, klientams suteikiama galimybė palyginti vietinių autoservisų teikiamų remonto paslaugų kokybę, vartotojų atsiliepimus, operatyviai sulaukti remonto pasiūlymų iš autoservisų, palyginti remonto paslaugų kainas ir patiems palikti visiems matomą atsiliepimą apie autoserviso atliktas paslaugas. Sistemoje dalyvauja vairuotojai ir automobilių remontą siūlančios įmonės.

Paslaugų kainas nustatys dirbtinis intelektas

Siekdamas užtikrinti paslaugų kokybę, V. Kvedaras ruošiasi įdiegti išmaniąsias technologijas. „Šiuo metu išbandomas AI (dirbtinio intelekto) pagrindu automatizuotas kainų už atliktas automobilio remonto paslaugas pateikimas. Pavyzdžiui, įvedus frazes: „ratų balansavimas“, „pakabos patikra“, „tepalo keitimas“, „poliravimas“ ir t. t., dirbtinis intelektas padės sparčiau ir automatizuotai pateikti paslaugų kainoraštį vairuotojams“, – apie išmaniųjų technologijų sistemoje panaudojimą kalba V. Kvedaras.

Šiuo metu taip pat išbandomas klaidų skaitytuvo prietaisas, leidžiantis, prisijungus prie automobilio kompiuterio, nuskenuoti visus įmanomus gedimus. Nuskenuoti duomenys „Bluetooth“ ryšiu siunčiami į telefono „Android“ programėlę „Sutaisyk.lt“, kuri persiunčia duomenis autoservisams.

Paslaugos nemokamos ir prieinamos kiekvienam

V. Kvedaro teigimu, sistemos „Sutaisyk.lt“ siūlomos paslaugos yra nemokamos: „Šiuo metu ir vairuotojams, ir remonto paslaugas siūlančioms įmonėms naudojimasis mūsų sistema yra nemokamas. Iš vairuotojų imti komisinių neplanuojame. Ateityje pajamas norėtume gauti pasiimdami komisinius nuo autoserviso atliktų darbų kainos.“

Prieš daugiau nei metus įkurtos veiklos V. Kvedaras verslu vadinti dar nedrįsta, kol kas ją įvardydamas veikiančiu prototipu. Visgi dabar su šia sistema dirba tarptautinė penkių darbuotojų komanda ir ateityje ketinama plėsti veiklą.

„Sutaisyk.lt“ klaidų skaitytuvo prietaisas

339-1507528790-782468.png 339-1507528790-784195.png

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.