...

Kam priklauso altikto mokslinio tyrimo duomenys ir parengti rezultatai?

Žinių bazė

2022.03.15

Studijuoju universitete ir atlikau tyrimą. Jų pagrindu galvojame dar su keliais mano grupiokais sukurti inovaciją ir komercinį sprendimą. Tačiau nelabai aišku, ar tas inovatyvus sprendimas galės būti mūsų nuosavybe, ar visgi bus bendra su universitetu?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2022-03-22 15:22

Moksliniai tyrimai paprastai yra atliekami sutarties pagrindu, šiuo atveju tai turėtų reglamentuoti studijų sutartis, universiteto statutas ar kiti dokumentai, reglamentuojantys...

Publikavimo data: 2022-03-22 15:22

Moksliniai tyrimai paprastai yra atliekami sutarties pagrindu, šiuo atveju tai turėtų reglamentuoti studijų sutartis, universiteto statutas ar kiti dokumentai, reglamentuojantys studijų veiklą. Kaip bendras principas pagal analogiją yra taikytinas LR Autorių ir gretutinių teisių įstatymas – jeigu mokslinis tyrimas yra atliktas vykdant pavestą užduotį, jo rezultatai priklauso universitetui. Tačiau jeigu atlikto tyrimo rezultatų pagrindu būtų sukurta inovacija ir komercinis sprendimas ir tai nepatenka į universiteto suformuluotą užduotį, tai gali būti jų autorių nuosavybė.

Ekspertai

Birutė Dauderienė

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.