...

Eskizai, inžinerinis sprendimas ir apsauga

Žinių bazė

2022.04.11

Esu baigęs inžineriją. Turiu parengęs ir suprojektavęs eskizą vienam inžineriniam sprendimui kuris, po šiek tiek patobulinimų, galėtų būti apsaugotas kaip išradimas. Tačiau man reikia jį dar patobulinti su tam tikros kompetencijos technologais. Ar galiu apsaugoti savuosius pirminius darbo rezultatus ir eskizus, kad jų taip lengvai nepasisavintų?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2022-04-20 11:26

Projektinė medžiaga, įskaitant eskizus, yra saugomi kaip autorių teisių objektai, tad jų atžvilgiu turite išimtines teises ir galite drausti jų...

Publikavimo data: 2022-04-20 11:26

Projektinė medžiaga, įskaitant eskizus, yra saugomi kaip autorių teisių objektai, tad jų atžvilgiu turite išimtines teises ir galite drausti jų naudojimą tretiesiems asmenims. Atsižvelgiant į tai, kad svarstote apie galimą sukurto technologinio sprendimo apsaugą patentu, o viena iš išradimo apsaugos patentu sąlyga yra jo naujumas, prieš pradedant bendradarbiavimą su trečiaisiais asmenimis rekomenduotina sudaryti konfidencialumo sutartį, kurioje būtų ne tik įtvirtinta pareiga saugoti bendradarbiavimo metu atskleistą informaciją paslaptyje, bet ir aptarti autorystės į išradimo dalyką klausimai.

Ekspertai

Birutė Dauderienė

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.