...

Lietuvos „fintech“ startuolis „kevin.“ pritraukė 65 mln. dolerių

Verslas

2022.05.06

Autorius: bzn start

Temos: , .

Lietuvos „fintech“ startuolis „kevin.“ pritraukė 65 mln. dolerių

Lietuvos „fintech“ startuolis „kevin.“, teikiantis pažangią A2A (angl. account-to-account) mokėjimų infrastruktūrą, pakeičiančią brangiai kainuojančias kortelių operacijas, praneša, kad gavo 65 mln. dolerių A serijos finansavimą.

Šiam raundui vadovavo „Accel“, dalyvavo „Eurazeo“ ir visi esami investuotojai, įskaitant „OTB Ventures“, „Speedinvest“, „Open Ocean“ ir „Global Paytech Ventures“. Papildomi raundo investuotojai: „20VC“ įkūrėjas Harry Stebbingsas, „Supercell“ generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų Ilkka Paananenas, buvęs „Venmo“ generalinis direktorius Amitabhas Jhawaras ir kiti verslo angelai.

A serijos finansavimas gaunamas praėjus vos šešiems mėnesiams po to, kai įmonė gavo 10 mln. dolerių pradinį etapą, o bendras „kevin.“ finansavimas siekia 77 mln. dolerių.  Nuo pradinio etapo pradžios komanda išaugo iki daugiau nei 170 darbuotojų, dirbančių 30 šalių, ir iki 2023 m. ketina dar beveik padvigubėti.

„kevin.“ COO ir vienas iš įkūrėjų Pavelas Sokolovas sakė: „Mūsų naujasis investuotojas „Accel“ vertina laiką taip pat, kaip ir mes. Vos per du mėnesius nuo NDA iki pasirašytos Investicijų sutarties užbaigėme didžiulį 65 mln. dolerių raundą. Labai džiaugiamės dirbdami su „Accel“ ir ši sinergija bei žvilgsnis ta pačia kryptimi padėjo taip sklandžiai ir greitai užbaigti raundą. Tikimės kartu pasiekti didelių tikslų.“

2018 m. įkurta ir Vilniuje įsikūrusi bendrovė „kevin.“ sėkmingai pasinaudojo naujomis galimybėmis, kurias atnešė atviroji bankininkystė. Bendrovė turi aiškią misiją – siūlyti novatoriškus ir patogius mokėjimo sprendimus, kurie pašalina nereikalingus tarpininkus mokėjimo procese. „kevin.“ jau įrodė esanti A2A mokėjimų internetu ir programėlėse lyderė Europos ekonominėje erdvėje, turinti plačiausią PSD2 banko API aprėptį rinkoje. Startuolis taip pat žengė į POS terminalų mokėjimus fizinėse parduotuvėse, pristatydamas pirmąjį NFC mokėjimų iš sąskaitos į sąskaitą sprendimą, pasižymintį naudotojo patirtimi, prilygstančia mokėjimams kortele.

Bendrovės „kevin.“ A2A mokėjimų parduotuvėse sprendimo unikalumas slypi tame, kad jis nereikalauja jokių pakeitimų iš prekybininko techninės pusės. Jis naudoja esamą POS terminalų infrastruktūrą ir plačiai naudojamą bei intuityviausią NFC mokėjimo technologiją.

Plės tarptautinę ekspertų komandą

„kevin.“ generalinis direktorius ir vienas įkūrėjų Tadas Tamošiūnas sakė: „Džiaugiamės sulaukę tokio didžiulio aplinkinių palaikymo. Pasitelkę „Accel“ galėsime pasiekti puikių rezultatų ir dar labiau augti. Šią investiciją panaudosime toliau plėsdami savo tarptautinę ekspertų komandą ir kurdami produktus, kurie keičia mokėjimų pramonę.

Turime didelių ateities planų. Esu tikras, kad mūsų visas naujos kartos infrastruktūros rinkinys, skirtas mokėjimams internetu, mobiliesiems įrenginiams ir parduotuvėse, padės įmonėms įgyti konkurencinį pranašumą. Be to, atsižvelgdami į tai, kad A2A mokėjimų parduotuvėse sprendimo įdiegimas yra greitas ir ekonomiškas, prognozuojame spartų jo mastą: iki šių metų pabaigos siekiame užtikrinti 35 % POS mokėjimo terminalų aprėptį visoje Europoje, o iki 2023 m. pabaigos sieksime pasiekti daugiau kaip 85 % aprėptį, kuri prilygsta dabartinei didžiųjų kortelių schemų aprėpčiai.“

„Accel“ partneris Luca Bocchio sakė: „Tadas, Pavelas ir „kevin.“ komanda savo naujos kartos mokėjimų infrastruktūra kuria mokėjimų ateitį. Siūlant greitus ir sklandžius mokėjimus, mažesnes išlaidas ir didesnį autentiškumo patvirtinimą, A2A mokėjimams atėjo laikas, o „kevin.“ pasiūlymas įgavo įspūdingą pagreitį. Pradėjus teikti savo unikalų POS mokėjimų produktą ateityje atsiveria didžiulės galimybės ir mes nekantraujame bendradarbiauti su komanda jų kelionėje!“

„Eurazeo“ investicijų direktorė Chloé Giard sakė: „Stebime mokėjimų naujoves ir buvome sužavėti „kevin.“ unikalumu ir pasauliniais užmojais. Nuo 2018 m. jie padėjo technologinį pagrindą visos Europos mokėjimo infrastruktūros schemai, pakeisdami žaidimą greičio, skaidrumo ir mokesčių požiūriu. Per pastaruosius kelis mėnesius „kevin.“ komercinis hiperaugimas įrodė jos vertės pasiūlymo stiprumą.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.