...

Žaidimų kūrimas

Žinių bazė

2022.09.18

Mes kartu su keliais draugais, kuriame žaidimą. Norime daugiau suprasti, kada ir kaip galime savo sukurtą intelektinę nuosavybę apsaugoti. Prekės ženklas, domenas, aišku. Tačiau pats žaidimo turinys, grafinis dizainas, herojai, matematiniai modeliai ir kt. Kaip juos apsaugoti ir kokius reikalavimus reikia tenkinti, kad apsaugoti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Erikas Saukalas

Advokatas, Partneris, Prekių ženklų ir dizaino teisės departamento vadovas / METIDA

Premium

Publikavimo data: 2022-10-24 14:09

Kaip suprantu, kalba eina apie kompiuterinį žaidimą. Šiuo atveju kompiuterinis žaidimas gali būti saugomas kompleksiškai (t.y. saugomos atskiros jo dalys)....

Publikavimo data: 2022-10-24 14:09

Kaip suprantu, kalba eina apie kompiuterinį žaidimą. Šiuo atveju kompiuterinis žaidimas gali būti saugomas kompleksiškai (t.y. saugomos atskiros jo dalys). Visų pirma, remiantis Lietuvos teise, kompiuterinis žaidimas kaip kompiuterinė programa yra saugoma remiantis autorių teisių nuostatomis. Žaidimo fabula (pati istorija) taip pat gali būti saugoma autorių teisių nuostatomis kaip literatūros kūrinys. Lygiai taip pat autorių teisių nuostatomis gali būti apsaugota originali žaidimo muzika, veikėjų išorinis vaizdas ir pan. Svarbu, kad visi šie elementai būtų originalūs. Taip pat verta pažymėti, jog papildomų veiksmų dėl šių elementų apsaugos imtis nereikia – remiantis LR autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatomis, kūriniai yra saugomi autorių teisėmis nuo jų sukūrimo momento. Pats žaidimo pavadinimas, jo logotipas/piktograma, net ir veikėjų atvaizdai gali būti registruoti kaip prekių ženklai (taip gali būti ypač aktualu, jei ketinate jų atvaizdus atgaminti ant rūbų ir kitos atributikos ar naudoti reklamuojant žaidimą). Domeno registracija - taip pat reikalinga.

Ekspertai

Erikas Saukalas

Erikas Saukalas

Advokatas, Partneris, Prekių ženklų ir dizaino teisės departamento vadovas / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.