...

Nuo ko reikėtų pradėti norint atidaryti kirpėjų mokymo centrą?

Žinių bazė

2017.05.23

Norėčiau atidaryti kirpėjų kvalifikacijos kėlimo centrą, kirpėjams jau turintiems darbo patirties, bet norintiems pagilinti savo žinias. Taip pat norėčiau, kad kartu būtų ir veikiantis grožio salonas.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Auksė Vizbarienė

Atstovė regione / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2017-05-23 09:15

Pradėti reikia nuo apsisprendimo ar tai bus nevalstybinė švietimo įstaiga, ar verslo  įmonė, suteikianti kirpėjams galimybę pagilinti savo gebėjimus, įgūdžius...

Publikavimo data: 2017-05-23 09:15

Pradėti reikia nuo apsisprendimo ar tai bus nevalstybinė švietimo įstaiga, ar verslo  įmonė, suteikianti kirpėjams galimybę pagilinti savo gebėjimus, įgūdžius ar žinias.

Nevalstybines švietimo įstaigas gali steigti Lietuvos Respublikoje įregistruoti juridiniai asmenys arba Lietuvos Respublikos piliečiai, gavę Švietimo ir mokslo ministerijos raštišką sutikimą. Jeigu nevalstybinėse švietimo įstaigose (įmonėse) baigus mokymą išduodami valstybės pripažinti išsilavinimo (kvalifikacijos) pažymėjimai, mokyti jose leidžiama tik turint Švietimo ir mokslo ministerijos raštišką leidimą bei gavus profesinio mokymo licenciją.

Akredituojant programas, Jums reikės vadovautis neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programas finansavimo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. sausio 14 d. nutarimu Nr. 22 „Dėl Mokymosi pagal neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programas finansavimo metodikos patvirtinimo“.

Steigiant verslo įmonę Jums reikės apsispręsti dėl verslo formos. Visų pirma Jums reikia nusistatyti, kokiu būdu vykdysite šį verslą, ar steigsite juridinį asmenį, ar verslą vykdysite kaip fizinis asmuo. Prieš atsakant į šį klausimą būtina atsižvelgti į tai, kiek esate sutaupę lėšų verslo pradžiai, kur vykdysite šią veiklą bei kokios yra Jūsų planuojamos pajamos. Nusprendus veiklą vykdyti pagal individualios veiklos pažymą ar įsteigus individualią įmonę (IĮ) turite žinoti, jog už visas atsiradusias prievoles atsakysite asmeniniu turtu. Steigiant mažąją bendriją (MB) arba uždarąją akcinę bendrovę (UAB) savininkų (akcininkų) atsakomybė yra ribota, tai reiškia, kad paprastai akcininkai ir savininkai už įmonės prievoles neatsako savo asmeniniu turtu. Svarbu paminėti, kad norint įsteigti UAB reikia lėšų įstatiniam kapitalui suformuoti (mažiausiai 2500 eurų), o steigiant IĮ ar MB reikalavimų kapitalui (įnašams) įstatymas nenumato. Be kita ko, buhalterinę apskaitą tiek IĮ, tiek MB gali vykdyti pats įmonės savininkas ar bendrijos narys, o UAB tik buhalteris ar pagal sutartį apskaitos paslaugas teikianti įmonė.

Jeigu Jūsų įmonėje bus numatyta ir grožio salonų veikla, Jūs turėsite vadovautis Lietuvos Respublikos visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo 21 straipsnio 4 dalies 7 punktu, kur numatyta, kad verčiantis grožio paslaugų veikla yra būtinas leidimas-higienos pasas. Šį pasą išduoda Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Šis higienos pasas yra išduodamas konkrečioms patalpoms, tad patartina rinktis patalpas, kur prieš tai jau buvo vykdoma panaši veikla, taip galite sumažinti investicijas į patalpų įrengimą. Reikalavimus taikomus grožio salono įrengimui bei jo veiklai rasite portale www.verslilietuva.lt esančioje grožio salono atmintinėje.

Ekspertai

Auksė Vizbarienė

Auksė Vizbarienė

Atstovė regione / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.