...

Partneris įkūrė verslą ir perviliojo klientus

Žinių bazė

2022.04.09

Verslą vystėme kartu su partneriu, tačiau buvo išsiaiškintos aplinkybės apie jo nesąžiningus veiksmus ir sutarėme išsiskirti. Tačiau, nepraėjus nei trims mėnesiams, partneris įkūrė tokias pačias palsaugas teikiančią įmonę ir perėmė daug klientų, sukurdamas savo istoriją ir mane apjuodindamas. Kaip galiu apsaugoti savo verslą, reputaciją ir klientus, kuriuos jis nesąžiningai nusiviliojo iš dabar jau man priklausančios įmonės? Įmonė dirbo dešimt metų, kad susikurtų reputaciją ir klientus.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2022-04-20 11:21

LR konkurencijos įstatyme nustatyta, kad ūkio subjektams draudžiama atlikti bet kuriuos veiksmus, prieštaraujančius ūkinės veiklos sąžiningai praktikai ir geriems papročiams,...

Publikavimo data: 2022-04-20 11:21

LR konkurencijos įstatyme nustatyta, kad ūkio subjektams draudžiama atlikti bet kuriuos veiksmus, prieštaraujančius ūkinės veiklos sąžiningai praktikai ir geriems papročiams, kai tokie veiksmai gali pakenkti kito ūkio subjekto galimybėms konkuruoti, įskaitant informacijos, kuri yra kito ūkio subjekto komercinė paslaptis, naudojimą, turint tikslą konkuruoti, siekiant naudos sau arba padarant žalą šiam ūkio subjektui. Praktikoje pripažįstama, kad ūkio subjekto klientų sąrašas priskirtinas informacijai, galinčiai sudaryti komercinę paslaptį. Tokia informacija užtikrina ūkio subjekto pranašumą prieš kitus ūkio subjektus, todėl šios informacijos neteisėtas atskleidimas ir panaudojimas gali lemti sąžiningos konkurencijos pažeidimą. Visgi, tam, kad informacija būtų laikoma komercine paslaptimi, šią informaciją valdantis asmuo privalo imtis protingų veiksmų, atsižvelgdamas į aplinkybes, kad ją išlaikytų slaptą. Jeigu tokių veiksmų atlikta nebuvo, informacija negali būti laikoma komercine paslaptimi ir jos atskleidimas pats savaime nelaikytinas nesąžininga konkurencija. Be to, nesąžiningos konkurencijos veiksmais laikytinas ir neteisingos ar nepagrįstos informacijos apie kito ūkio subjekto vadovaujančius asmenis pateikimą, jeigu dėl to gali būti padaryta žalos kitam ūkio subjektui. Nagrinėjamu atveju, buvusio partnerio veiksmuose yra nesąžiningos konkurencijos požymių. Ūkio subjektas, kuris dėl nesąžiningos konkurencijos veiksmų patyrė žalos, gali kreiptis į teismą ir reikalauti atlyginti turtinę ir neturtinę žalą.

Ekspertai

Birutė Dauderienė

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.