...

Makiažo pamokos

Žinių bazė

2022.09.28

Kuriu makiažo pamokas.  Jomis dalinuosi įvairiais socialiniais tinklais ir gebrėjų būrys tikrai auga. Pastebėjau, kad jas pradėjo kopijuoti. Ar galiu jas apsaugoti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Erikas Saukalas

Advokatas, Partneris, Prekių ženklų ir dizaino teisės departamento vadovas / METIDA

Premium

Publikavimo data: 2022-10-24 14:15

Makiažo pamokos (pateikiamos vaizdo įrašo forma, nuotraukomis ar kitu formatu) gali būt laikomos autorių teisių objektu (literatūros, meno arba mokslo...

Publikavimo data: 2022-10-24 14:15

Makiažo pamokos (pateikiamos vaizdo įrašo forma, nuotraukomis ar kitu formatu) gali būt laikomos autorių teisių objektu (literatūros, meno arba mokslo kūriniu), jeigu atitinka originalumo kriterijų. Remiantis LR autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatomis, tokie kūriniai saugomi nuo jų sukūrimo momento (t.y. jiems netaikomas reikalavimas užregistruoti ar atlikti kitus veiksmus). Tokie autorių teisių objektai yra tiesiogiai saugomi nuo kopijavimo. Vertinant kopijavimą, reikėtų įvertinti, kas yra kopijuojama ir kokiu būdu tai atliekama (kadangi vien situacija, kad makiažo pamoka pateikiama panašiomis aplinkybėmis – naudojant tą pačią kosmetiką, tas pačias spalvas ir pan. dar nėra pagrindas teigti, jog makiažo pamokos yra nukopijuotos). Bendrąja prasme kopijavimu būtų laikoma, jeigu kitas asmuo paviešintų tomis (arba labai panašiomis) aplinkybėmis atliktą tokį patį (arba labai panašų) makiažą, imituojant jūsų unikalų braižą bei techniką. Tačiau kiekvieną situaciją reikia vertinti individualiai. Jeigu yra dalinamasi Jūsų įrašytu turiniu, tai yra pažeidimu bet kokiu atveju – tiek autoriaus turtinių teisių, tiek Jūsų teisės į atvaizdą. Tuo atveju, jeigu manote, kad vis dėlto kitas asmuo nukopijavo jūsų makiažo pamokas ir taip pažeidė jūsų, kaip autoriaus teises, tokiu atveju turite teisę visų pirma kreiptis į patį pažeidėją ir reikalauti nutraukti neteisėtus veiksmus.

Ekspertai

Erikas Saukalas

Erikas Saukalas

Advokatas, Partneris, Prekių ženklų ir dizaino teisės departamento vadovas / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.