...

Žaislus iš Gruzijos teikti pardavimui į prekybos tinklą Lietuvoje

Žinių bazė

2020.03.12

Dėžutėje – vadinkime žaislas (viduje bus kramtomoji guma, čiulpinukas, žaisliukas, žemėlapio dalys). Žaislai jau yra pardavinėjami Gruzijoje, bet ten visai kitokie įstatymai, tad reikalingas veiksmų planas, ką reikia padaryti, kad paruoštume žaislo pardavimą tvarkingam pardavimui Lietuvoje:
– Įmonė Gruzijoje bus tiesioginė pardavėja prekybos tinklui Lietuvoje;
– Kokius veiksmus reikia atlikti, kur kreiptis norint sutvarkyti visą dokumentaciją ir paruošimą žaislo pardavimui Lietuvos rinkoje?
Galbūt net rekomenduosite įmonę, kuri gali tuo pasirūpinti?
Dėkoju.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Agnė Aušrė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Publikavimo data: 2020-05-08 12:27

Europos Sąjungoje (ES) už žaislų saugumą yra atsakingas gamintojas. Kartu su platintoju jis atsako už tai, kad prekybai būtų pateikti...

Publikavimo data: 2020-05-08 12:27

Europos Sąjungoje (ES) už žaislų saugumą yra atsakingas gamintojas. Kartu su platintoju jis atsako už tai, kad prekybai būtų pateikti tik saugūs žaislai. Jūsų atveju yra reikalinga, kad gamintojas atitiktų ES keliamus reikalavimus žaislams. Gruzijos gamintojas gali eksportuoti į ES, tačiau turi parengti reikalingus dokumentus. Daugiau apie visą procedūrą išsamiai aprašyta gide (Blue Guide: https://ec.europa.eu/docsroom/documents/18027/attachments/1/translations). Atkreipkite dėmesį į punktą „2.4. Iš trečiųjų valstybių į ES IMPORTUOJAMI GAMINIAI“. Apibendrintai, gamintojas, norintis savo produktus pardavinėti ES turi atlikti šiuos veiksmus: 1. savipatikrą naudodamas šį standartą: „European harmonised standards“ arba trečios šalies patvirtinimą (angl. Notified bodies). Daugiau informacijos apie notifikuojančius organus šioje nuorodoje: https://ec.europa.eu/growth/single-market/goods/building-blocks/notified-bodies_en; 2. visi žaislai ES privalo turėti CE ženklinimą. Daugiau apie tai: https://ec.europa.eu/growth/single-market/ce-marking_en. Kai gamintojas yra pasirūpinęs, kad galėtų prekiauti savo gaminiais Europoje, Lietuvoje yra tikrinama, ar žaislai atitinka saugumo taisykles. Šią užduotį atlieka Valstybinė ne maisto produktų inspekcija.

Ekspertai

Agnė Aušrė

Agnė Aušrė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.