...

Norėčiau įsteigti lombardą. Nuo ko turėčiau pradėti?

Žinių bazė

2014.08.29

Norėčiau įsteigti lombardą. Nuo ko turėčiau pradėti, kokių reiktų dokumentų, kokie rekalavimai ir kokia teisinė formą rekomenduotumėte?
Planuoju supirkinėti ne tik auksą, bet ir kitus juvelyrinius gaminius, bei ir buitinę, video techniką.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-08-29 12:04

Lombardų veiklą, tauriųjų metalų supirkimą, realizavimą Lietuvoje reglamentuoja Civilinis kodeksas bei Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių realizavimo, supirkimo, perdirbimo,...

Publikavimo data: 2014-08-29 12:04

Lombardų veiklą, tauriųjų metalų supirkimą, realizavimą Lietuvoje reglamentuoja Civilinis kodeksas bei Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių realizavimo, supirkimo, perdirbimo, naudojimo, sandėliavimo, apskaitos, saugojimo ir transportavimo taisyklės. Šiuose teisės aktuose reikalavimai gauti leidimus ar licencijas nenumatyti, todėl siekiant pradėti veiklą užtenka įsteigti juridinį asmenį arba įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą.

Renkantis veiklos formą, būtina atsižvelgti į veiklos apimtį, galinčios kilti atsakomybės laipsnį ir kitas aplinkybes. Jei neketinate vykdyti didelės apimties veiklos, jums užtektų įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą. Vis dėlto, jei norėtumėte vykdyti didesnio masto veiklą: samdyti darbuotojus, atsidaryti kelis skyrius ir pan., rekomenduotina įsteigti juridinį asmenį. Būtina žinoti, kad asmenys, vykdantys individualią veiklą, individualios įmonės savininkai, už prievoles atlygina visu savo turtu, o uždaroji akcinė bendrovė ir mažoji bendrija yra ribotos atsakomybės juridiniai asmenys.

Atkreiptinas dėmesys, kad visi ūkio subjektai, užsiimantys su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais susijusia veikla, privalo būti įtraukti į Lietuvos prabavimo rūmų tvarkomą registrą. Jeigu lombarde įkeisti ir laiku neišpirkti atsakomybės ženklu nepaženklinti tauriųjų metalų gaminiai bus realizuojami Lietuvos rinkoje, ūkio subjektas taip pat privalo turėti atsakomybės ženklą, kuris yra registruojamas Lietuvos prabavimo rūmuose.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.