...

Ne PVM mokėtojas Lietuvoje, atlieka paslaugą Vokietijoje fiziniam asmeniui.

Žinių bazė

2019.02.05

Lietuvoje įregistruota įmonė. Ne PVM mokėtojas. Vokietijoje užregistruotas filialas ir yra išduotas “Freistellungsbescheinigung zum Steuerabzug bei Bauleistungen”. Atleidimas nuo PVM netaikymo atliekant statybos darbus Vokietijos įmonėms. Dabar turiu užsakymą iš Fizinio asmens. Pagal Vokietijos teisę turėčiau taikyti Vokišką PVM 19 proc. Nes darbai bus atliekami fiziniam asmeniui. Klausimas. Ar aš turiu išrašyti SF su Vokišku PVM jeigu taip. Man ji reikės grąžinti Vokietijoj. Tada kaip tą gražinamą sumą turiu įforminti Lietuvos įmonėje ?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2020-02-19 11:57

Kadangi statybos darbai atliekami Vokietijoje, tai ir Pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) sąskaitos faktūros išrašomos bei PVM paskaičiuojamas pagal Vokietijos...

Publikavimo data: 2020-02-19 11:57

Kadangi statybos darbai atliekami Vokietijoje, tai ir Pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) sąskaitos faktūros išrašomos bei PVM paskaičiuojamas pagal Vokietijos teisės aktus.  Lietuvoje su apskaičiuotu ar sumokėtu „vokišku“ PVM prievolių nėra. Pelno mokesčio apskaičiavimo tikslais Lietuvos įmonės pajamoms priskiriama visa suteiktų (atliktų)  paslaugų vertė. Jei Lietuvos įmonė Vokietijoje yra įsteigusi filialą ir įregistravusi nuolatinę buveinę, tai Lietuvos įmonės filialo Vokietijoje uždirbtos pajamos yra priskiriamos filialo pajamoms bei apmokestinamos pelno ar jam tapačiu mokesčiu toje šalyje (Vokietijoje).

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.