...

Leidžiami atsiskaitymai

Žinių bazė

2020.03.10

Dirbu pagal individualios veiklos pažymą, norėčiau įsigyti naują automobilį, kuris bus tiesiogiai naudojamas šioje veikloje. Ar automobilio pradinį įnašą ir sekančius lizingo mokėjimus (be likutinės vertės), galėsiu atskaičiuoti nuo pajamų kaip leidžiamus atsiskaitymus? Jeigu taip, kokius žingsnius turėčiau atlikti prieš įsigydamas savo vardu šį turtą?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2020-04-22 11:49

Pagal lizingo sutartį lizingo bendrovei mokamos individualioje veikloje naudojamo automobilio lizingo įmokos prilyginamos automobilio įsigijimo išlaidoms. Lengvojo automobilio (išskyrus transporto...

Publikavimo data: 2020-04-22 11:49

Pagal lizingo sutartį lizingo bendrovei mokamos individualioje veikloje naudojamo automobilio lizingo įmokos prilyginamos automobilio įsigijimo išlaidoms. Lengvojo automobilio (išskyrus transporto ar vairavimo mokymo paslaugoms teikti bei nuomai skirto) įsigijimo išlaidos leidžiamiems atskaitymams nepriskiriamos. Todėl, jei vykdote kitą nei transporto arba vairavimo mokymo paslaugų teikimo ir (arba) nuomos individualią veiklą, lengvojo automobilio įsigijimo išlaidų (lizingo bendrovei mokamo pradinio įnašo ir lizingo įmokų) priskirti individualios veiklos leidžiamiems atskaitymams negalėsite. Tuo atveju, jei individualios veiklos vykdymui įsigysite ne lengvąjį automobilį arba lengvąjį automobilį transporto arba vairavimo mokymo paslaugų teikimo ir (arba) nuomos individualios veiklos vykdymui, automobilio įsigijimo išlaidas galėsite priskirti veiklos leidžiamiems atskaitymams, atimant iš individualios veiklos pajamų per laikotarpį ne trumpesnį nei Pelno mokesčio įstatymo 1 priedėlyje nustatytą nusidėvėjimo laikotarpį. Norint automobilio įsigijimo išlaidas, o taip pat ir jo eksploatavimo, remonto bei degalų išlaidas priskirti veiklos leidžiamiems atskaitymams, įsigytą automobilį turite deklaruoti Fizinio asmens pranešimo apie ilgalaikio turto ar jo dalies priskyrimą vykdomai individualiai ir/arba kitai ekonominei veiklai FR0457 formoje, pateikiant ją Valstybinei mokesčių inspekcijai (toliau – VMI) prieš pradedant automobilį naudoti veikloje. Išsamesnė informaciją apie individualios veiklos leidžiamus atskaitymus pateikta Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 18 straipsnio komentare, kurį galite rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt > Konsultacinės medžiagos katalogas > Mokesčių įstatymų apibendrinti komentarai > Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo komentaras.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.