...

Ar galima prekiauti Vokietijoje su Lietuvoje vykdoma individualia veikla?

Žinių bazė

2018.07.31

Lietuvoje vykdau individualią veiklą pagal pažymą, esu PVM mokėtojas Lietuvoje. Smulkus šeimos verslas (amatininkai). Noriu dalyvauti Vokietijos Kalėdinėje mugėje. Ar galiu dalyvauti su šia ind. veikla pagal pažymą? Kaip mokamas PVM (Lietuvoje ar Vokietijoje)? Kur galima kreiptis dėl tikslesnės informacijos?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vaida Tamošaitė

Nepriklausoma konsultantė

Publikavimo data: 2018-07-31 15:29

Individualią veiklą vienoje Europos Sąjungos valstybėje narėje įregistravęs asmuo gali ją vykdyti ir kitoje, jei atitinkamos šalies teisės aktai nenumato...

Publikavimo data: 2018-07-31 15:29

Individualią veiklą vienoje Europos Sąjungos valstybėje narėje įregistravęs asmuo gali ją vykdyti ir kitoje, jei atitinkamos šalies teisės aktai nenumato papildomų reikalavimų (pavyzdžiui, licencijų, leidimų ar pan.) tokio pobūdžio veiklai vykdyti. Visos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gautos individualios veiklos pajamos, kurios nepriskiriamos neapmokestinamosioms pajamoms, apmokestinamos Lietuvoje. Tačiau gyventojas turėtų kreiptis į užsienio šalies mokesčių administratorių ir pasidomėti, ar vykdant veiklą konkrečioje ES šalyje (šiuo atveju Vokietijoje) neatsirastų papildomų mokestinių prievolių. Dėl platesnės informacijos apie Vokietijoje taikomus reikalavimus ir mokesčius galite kreiptis į Vokietijos verslo informacinius centrus, kuriuos rasite pasinaudoję nuoroda http://www.bmwi-wegweiser.de/start/?sprache=en#ea.
Dėl pridėtinės vertės mokesčio taikymo tokio pobūdžio sandoriams turėtumėte kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją trumpuoju telefonu 1881, el. paštu vmi@vmi.lt arba pateikdami užklausą per Mano VMI, naudojantis paslauga Paklausimų teikimas.

Ekspertai

Vaida Tamošaitė

Vaida Tamošaitė

Nepriklausoma konsultantė

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.