...

Ar domeno pavadinimas daro įtaką verlso paieškai?

Žinių bazė

2015.05.11

Sveiki, aš prekiauju kosmetika. Dabar kuriu svetainę. Mano grožio salono pavadinime nėra žodžio kosmetika. Tačiau el.parduotuvės pavadinimas gali keistis, man svarbu, kad google paieškoje šis vardas būtų išmetamas į geresnes pozicijas. Mano klausimas: jei domenas bus su „kosmetika” žodžiu ir žmonės ieškos per paiešką žodžių „kosmetikos pardavimas”, ar tokiu atveju mano svetainė bus daugiau matoma, nei ją pavadinus savo salono vardu, kur nėra žodžio „kosmetika”.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eidmantas Ivanauskas

IT inžinierius

Publikavimo data: 2015-05-11 11:04

Šiuo atveju klausimas yra labiau susijęs su SEO (optimizacija paieškų sistemoms), kurios tikslas yra orientuotis į tam tikrus raktažodžius, pagal...

Publikavimo data: 2015-05-11 11:04

Šiuo atveju klausimas yra labiau susijęs su SEO (optimizacija paieškų sistemoms), kurios tikslas yra orientuotis į tam tikrus raktažodžius, pagal kuriuos vyksta paieškos, susijusios su Jūsų teikiamomis paslaugomis. Čia „exact match domains“ (toliau EMDs), t.y. domenų pavadinimai, sutampantys su raktažodžiais, gali padėti, tačiau Google atžvilgiu, kuo toliau, tuo jų įtaka darosi mažesnė (vis didesnę reikšmę turi kokybiškas svetainės turinys ir tai, kokios kitos svetainės dalinasi jūsų nuoroda). Kalbant apie Lietuvos rinką, joje konkurencija yra palyginus maža, todėl pasitaiko dažnų atvėjų, kada pradėjus naudoti EMD pvz. dekoratyvinekosmetika.lt, paieškoje šis domenas gali iš karto atsirasti pirmame puslapyje. Norint pasiekti kuo didesnį efektą, patartina derinti EMD kartu su kokybišku svetainės turiniu, nutaikytu į tam tikrus raktažodžius (jūsų atveju apie kosmetiką). Pvz.: tai galima padaryti per prekės ženklo, svetainės populiarinimą (kad kiti dalintųsi jūsų svetainės nuorodomis), ar socialinės medijas (pvz jeigu neturite, susikurkite savo įmonės Facebook puslapį).

Taip pat niekas nesako, kad negalite turėti svetainės, į kurią būtų galima ateiti įrašius jūsų salono pavadinimą – galite susikurti svetainę su EMD domenu ir tuo pačiu padaryti taip, kad suvedus internetinį adresą su jūsų salono pavadinimu, klientas būtų nukreipiamas į EMD svetainę (tai padaryti yra pakankamai lengva). Bendru atvėju SEO yra didelis mokslas, jeigu Jums įdomu tai daryti patiems – siūlyčiau paskaityti angliško turinio šaltinius, kurių iš ties šia tema yra labai daug. Kitu atvėju įvairios kompanijos gali padėti Jums optimizuoti savo svetainės SEO. Šiuo atveju reikėtų rinktis kokybišką ir gerai įvertintą kompaniją ar specialistą.

Žiūrint iš kitos pusės, jeigu apie Jus žmonės turės gerus atsiliepimus, Jūs greitai atsirasite Google paieškos pirmosiose vietose. Atminkite, populiari svetainė, prekės ženklas, apie kurį visi šneka – pats save reklamuoja.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.