...

Prekės ženklas mirusio senelio vardu

Žinių bazė

2022.07.04

Mano senelis buvo žinomas Lietuvoje matematikas. Jo vardu norėčiau išleisti edukacines matematikos lavinimo priemones. Ar galiu tai daryti ir kaip? Tarkime patentuoti senelio vardą, pavardę su prierašu apačioje – daugiausiai Lietuvoje įvertintas matematikas (jis gavo daugiausia apdovanojimų už pasiekimus bent iki dabar). Ar šis prekės ženklas priklausytų tuomet tik man ar gali teisių pareikalauti ir mano brolis? Tėvelių esu netekęs (iš senelio pusės).

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2022-08-01 16:16

Negalite nurodyti mirusį asmenį kaip išleidžiamo kūrinio autorių, nes tai neatitiktų tikrovės ir klaidintų visuomenę. Taip pat nėra prasmės registruoti...

Publikavimo data: 2022-08-01 16:16

Negalite nurodyti mirusį asmenį kaip išleidžiamo kūrinio autorių, nes tai neatitiktų tikrovės ir klaidintų visuomenę. Taip pat nėra prasmės registruoti prekių ženklo, nes kiti asmenys taip pat negali naudoti asmens vardo, o jį panaudoję pažeistų mirusio asmens teisę į vardą. LR civilinis kodeksas numato, kad fizinis asmuo, kurio teisė į vardą yra pažeista dėl to, kad kitas asmuo neteisėtai pasisavina jo vardą, turi teisę kreiptis į teismą ir reikalauti, kad teismas įpareigotų kaltą asmenį nutraukti tokius veiksmus bei atlyginti tokiais neteisėtais veiksmais padarytą turtinę ir neturtinę žalą. Tokį ieškinį po fizinio asmens mirties turi teisę pareikšti jo sutuoktinis, tėvai ar vaikai.

Ekspertai

Birutė Dauderienė

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.