...

Namų šiltinimas poliuretanu

Žinių bazė

2014.10.09

Turiu ideją užsiimti namų šiltinimu poliuretano putomis. Šiam darbui reikia įsigyti poliuretano putų purškimo įrangą GRACO E 10 (optimaliausias pasirinkimas tiek kainos tiek techninių parametrų atžvilgiu). Įrangos kaina 13000 eur. Tai yra plintanti naujovė statybų sektoriuje, kuri yra sukurta tiek lauko, tiek vidaus šiltinimui. šis šiltinimo būdas yra naujovė Lietuvoje, bet kitose šalyse plačiai paplitęs (Latvija, Lenkija, D. Britanija, Prancūzija, Norvegija, Švedija, JAV ir t.t.). Lietuvos rinkoje niša yra. Planuojamas faktinis įrangos atsipirkimas išpurškus 350 kub. m. šiltinimo medžiagos. Palyginimui, vienam individualios statybos gyvenamojo namo stogui 160 kv.m., dengiant 20 cm storio poliuretano puta yra reikalinga 32 kub. m. šiltinimo medžiagos. Šiltinimo medžiagos pirkimo kaina 106 lt/kub.m. be PVM. Pardavimo kaina 300 lt/kub.m be PVM. Darbą atliktų vyras, aš tvarkyčiau organizacinius reikalus, tad samdomų darbuotojų apart buhalterės nereikės. Apvalinant išlaidas (atlyginimas buhalterei, techninės išlaidos, kuras, telefono sąskaitos) be poliuretano medžiagos, sudarytų apie 30 proc. pajamų. Taigi pelnas butu apie 100 litų nuo kub m. Esant tokiom pajamom ir išlaidom, įrangai atpirkti reikės išpurkšti apie 350 kub.m medžiagos. Tai yra vidutiniškai 10 (160 kv.m.) stogų. Esant dabartinei rinkos situacijai, tai yra lengvai padaroma per 1 sezoną., t.y. 6 men. Žinoma, įvertinant įvairią rinkos riziką ir žmogiškąjį faktorių, atsipirkimo terminą galima pratęsti 2 sezonam. Perspektyvoje yra numatyta įsigyti 5 įrangas, pinigus investuojant iš uždirbto pelno.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Laurynas Dailydė

Verslo finansavimo sprendimų skyriaus vadovas / „Swedbank“

Publikavimo data: 2014-10-09 23:06

Statybų sektorių bankai vertina pakankamai konservatyviai ir skolina labai atsakingai. Tam yra aibės priežasčių: verslas yra imlus kapitalui, jis yra...

Publikavimo data: 2014-10-09 23:06

Statybų sektorių bankai vertina pakankamai konservatyviai ir skolina labai atsakingai. Tam yra aibės priežasčių: verslas yra imlus kapitalui, jis yra sezoninis, cikliškas, pasižymintis kiekybinių ir kokybinių parametrų gausa. Įsilieti į tokią rinką tik su skolintu kapitalu yra beveik neįmanoma. Naujos technologijos, kurias atveža nedidelės kompanijos, ir kurių spendimai rinkoje pasiteisina, paprastai būna įsisavinamos ir stambių statybų kompanijų, todėl rinka automatiškai subalansuoja kainas. Jūsų paskaičiavimai atitiktų optimistinį verslo scenarijų. Bet šalia jo dar reiktų įvertinti  ir realų bei pesimistinį naujos medžiagos įvedimo scenarijus (pelno per kub.m. mažėjimas 30-50%), pamatytumėte, kad reikalingas išpurškiamos medžiagos kiekis didėtų, objektų skaičius plėstųsi, ir atsiperkamumo sezonai ilgėtų. Patekus į tokį realų scenarijų, Jums tektų spręsti, ar toliau vystyti šią idėją, ar ieškoti kitų nišų. Dėl tokių pavyzdžių ir scenarijų bankai finansuoja statybininkus, kurie jau turi patirties savo veikloje, yra diversifikavę veiklą ir turi pakankamai resursų išgyventi realius verslo scenarijus.

Ekspertai

Laurynas Dailydė

Laurynas Dailydė

Verslo finansavimo sprendimų skyriaus vadovas / „Swedbank“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.