...

Džiuginanti Lietuvos startuolių statistika: auganti vertė ir plėtra regionuose

Verslas

2024.06.25

Autorius: bzn start

Temos: , .

Džiuginanti Lietuvos startuolių statistika: auganti vertė ir plėtra regionuose

„Rockit“ atstovai // Įmonės archyvo nuotr.

Sėkmingai užbaigdamas penktuosius veiklos metus, finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras „Rockit“ pasitinka naują etapą. Vilniuje veiklą pradėjęs ir regiono bei tarptautinius startuolius vienijantis centras vis labiau įsitvirtina ir kituose Lietuvos miestuose, skatindamas steigtis technologijų verslus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pasak „Rockit“ vadovės Linos Žemaitytės-Kirkman, per penkerius metus, kiek centras vysto savo veiklą, Lietuvos „fintech“ ekosistema pastebimai išaugo – artėjama prie 300 bendrovių ribos. Tai, anot jos, lėmė tvirta verslo ir vietinės valdžios partnerystė.

„Be to, tai, kad į šalį ateina tokie tarptautiniai akseleratoriai kaip „Plug and Play“, kurie atsineša savo tarptautinių mentorių, investuotojų ir pranešėjų ratą, parodo Lietuvos patrauklumą kurtis ir vystytis spartiems technologijų verslams. Todėl natūralu, kad kitas žingsnis – stiprinti visą šalies startuolių ekosistemą, daugiau dėmesio skiriant kitų regionų verlams“, – sako L. Žemaitytė-Kirkman.

Lietuvos startuolių ekosistemos vertė išaugo daugiau nei 7 kartus

Daugiau nei 7 kartus – tiek Lietuvos startuolių ekosistemos vertė išaugo per penkerius metus: nuo 1,9 mlrd. eurų 2018 m. iki 13,7 mlrd. eurų pernai, rodo „Dealroom“ duomenys.

„Vien per pastaruosius metus tvarias inovacijas kuriančių startuolių skaičius paaugo dešimtadaliu, ir tarp visų „Rockit“ bendruomenės narių jų yra beveik trečdalis. Todėl džiaugiamės vystydami bendradarbiavimą su tvarių inovacijų centru „Rockit“, kartu skatindami tvarios visuomenės kūrimą ir puoselėjimą“, – sako „Swedbank“ Finansų tarnybos vadovas Remy Salters.

Kartu su „Swedbank“, finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras „Rockit“ organizuoja Tvarumo forumą, suburiantį tvarumo technologijas vystančius startuolius. Dvejus metus iš eilės vykstantį renginį globoja Lietuvos Respublikos finansų ministerija.

Bendruomenės aktyvumą ir tvirtumą įrodo kasmet vykstantys „Lithuanian Fintech Awards“ apdovanojimai, kuriuose įvertinami ir apdovanojami šio sektoriaus atstovai bei jų pasiekimai. Šiemet vykusiuose ketvirtuosiuose apdovanojimuose pristatytas kol kas vienintelis toks – Lietuvos „fintech“ žemėlapis. Jame į 10 skirtingų kategorijų – mokėjimų, skaitmeninės bankininkystės, taupymo ir investavimo, skolinimo ir kt. – suskirstytos visos 277 šalies „fintech“ bendrovės.

Skatins startuolių plėtrą regionuose

Nors ir veikiantis Vilniuje, finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras „Rockit“ nuo šių metų pavasario į platesnes verslo rinkas padeda įžengti ir kituose Lietuvos miestuose veikiantiems startuoliams. Pasak centro vadovės L. Žemaitytės-Kirkman, Vidurio ir Vakarų Lietuvos regiono startuoliams sudarant palankias sąlygas kurtis bei skatinti produktų idėjų vystymą, bus mažinama ir regioninė atskirtis.

„Mūsų misija – kurti stipresnę ir gyvybingesnę regiono startuolių ekosistemą bei suteikti versliems žmonėms galimybę išnaudoti visą savo potencialą. Pasitelkę tarptautinę „Rockit“ patirtį, platų kontaktų, mentorių ir įmonių tinklą, esame pasiruošę paspartinti kiekvieno startuolio kelionę sėkmės link“, – sako „Rockit“ vadovė.

Pristatyta startuolių akseleravimo ir inkubavimo programa 2024–2026

Siekiant paskatinti technologinius centrus imtis veiklų, kurios padėtų sudaryti tinkamas sąlygas kurtis startuoliams ir skatintų jų produktų idėjų vystymą, pristatyta Startuolių akseleravimo ir inkubavimo programa 2024–2026. Ją, gavus finansavimą iš Inovacijų agentūros, įgyvendina „Rockit“.

Startuolių akseleravimo ir inkubavimo programos 2024–2026 metu ketinama įgyvendinti kelis pagrindinius uždavinius, tarp kurių – įvairių stadijų startuolių programų ciklų organizavimas, nuo ankstyviausios iki pasirengimo pritraukti kapitalą. Taip pat ketinama organizuoti verslo ir mokslo intensyvus: taip bus siekiama komercializuoti mokslinius sprendimus ir skatinti mokslui imlaus verslo kūrimąsi.

Kaip numatyta projekto strategijoje, jau artimiausiu metu Kaune ir Klaipėdoje duris atvers „Rockit“ Inovacijų centro atstovybės. Kiekvienoje jų bus įrengtos startuolių inkubavimui skirtos erdvės: apie 20 darbo vietų, erdvės renginiams ir kt. Šiose bendrakūrystės erdvėse jaunoms ir tik besikuriančioms technologijų įmonėms bus suteikiama galimybė semtis žinių ir patirties ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio ekspertų, pritaikant jas praktikoje.

Centruose Kaune ir Klaipėdoje taip pat ketinama teikti inkubavimo ir akseleravimo paslaugas, skirtas regione veikiančioms jaunoms technologijų įmonėms. Tikimasi, kad per trejus programos metus Vakarų ir Vidurio Lietuvoje atsiras bent 60 naujų startuolių.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.