...

Naujas žaidėjas sutelktinio finansavimo rinkoje

Verslas

2024.05.16

Autorius: bzn start

Temos: , , .

Naujas žaidėjas sutelktinio finansavimo rinkoje

„Greenit Crowd“ vadovas Aurimas Kunca // Įmonės archyvo nuotr.

Lietuvoje veiklą pradėjo sutelktinio finansavimo bendrovė „Greenit Crowd“, kuri kviečia investuotojus jungtis į bendruomenę, savo investicijomis prisidedančią prie atsakingo verslo transformacijos bei socialinių projektų įgyvendinimo. Finansų ekspertus vienijanti komanda ne tik teiks finansavimo sprendimus, bet ir padės verslams rengti tvarumo bei socialinės atsakomybės planus, atveriančius didesnes galimybes gauti finansavimą ir stiprinti savo konkurencingumą įsigaliojant naujiems tarptautiniams reglamentams.

Beveik 500 mln. eurų finansavimo pritraukimo patirties sukaupęs „Greenit Crowd“ vadovas Aurimas Kunca pažymi, kad naujojo rinkos žaidėjo tikslas – teikti šiuolaikiškus finansavimo sprendimus ir edukuoti verslus apie artėjančius pokyčius. Pakelti sutelktinio finansavimo sprendimus į naują lygį jam padeda surinkta profesionalų komanda, kurią konsultuoja finansų ekspertė Jekaterina Govina.

Tikslas ne tik padėti finansavimo klausimais, bet ir edukuoti verslą

„Vos pradėję veiklą, pirmajam 10 tūkst. eurų vertės projektui finansavimą surinkome vos per kelias dienas. Nors esame naujas vardas, tačiau sulaukėme didelio investuotojų įsitraukimo. Jie degė ir tebedega noru prisidėti prie tvaresnių ir socialiai atsakingų sprendimų įgyvendinimo. Konsultuodami verslus išgirdome daugybę inovatyvių idėjų, siekiai yra aukšti, tačiau labiausiai trūksta – žinių. Todėl mūsų tikslas ne tik padėti finansavimo klausimais, bet ir edukuoti verslą“, – sako A. Kunca.

„Greenit Crowd“ yra pirmoji ESG (aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir etiško valdymo) projektams skirta finansavimo platforma Lietuvoje.  Jos bendruomenės nariais gali tapti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Investicijos suma prasideda nuo 50 eurų ir neturi viršutinės ribos. Prognozuojama vidutinė palūkanų norma – 10 proc.  Dažniausiai projektų finansavimo laikotarpiai – nuo 6 iki 36 mėn., tačiau, pasak A. Kuncos, laikotarpis gali kisti priklausomai nuo projekto apimties.

Bendrovės vadovas pažymi, kad jo suburta profesionalų komanda užtikrina, jog kiekvienas platformoje pateiktas projektas atitiktų aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir etiško valdymo principus. Anot, A. Kuncos, didelis dėmesys bus skiriamas smulkioms ir vidutinėms įmonėms, kurios nori modernizuoti savo veiklą ar įgyvendinti inovatyvias transformacijas, tačiau dėl savo dydžio ir pajėgumų, susiduria su sunkumais siekiant finansavimo iš bankų.

ESG rodiklis tampa svarbiu rodikliu pritraukiant finansavimą

„Ateityje visiems Europos verslams, nesvarbu, ar tai pervežimo, statybų bendrovės, ar informacinių technologijų įmonės, bus svarbus ESG rodiklis. Tai ypač paveiks smulkų ir vidutinį verslą, nes dažnai tokios įmonės ne tik neturi pakankamai žinių apie šiuos rodiklius, bet nėra parengę ir tvarumo bei socialinės atsakomybės plano. Būtent tai gali pakišti koją ateityje siekiant finansavimo, nes bankai vis dažniau kreipia dėmesį į įmonių tvarumą ir su tuo susijusius tikslus. Mūsų platformoje pateiktus projektus ne tik vertinsime, bet ir padėsime pasirengti reikiamus tvarumo planus. Tai padės ne tik siekiant finansavimo, bet ir ateityje ieškant partnerių“, – edukacijos svarbą pažymi „Greenit Crowd“ vadovas.

Remiantis Pasaulio ekonomikos forumo ataskaita, ESG investicijos pasauliniu mastu šiuo metu siekia trilijoną eurų, o tai pabrėžia šio tvarumo principais grįsto finansinio valdymo svarbą ir aktualumą.

Siūlo ne tik įdarbinti pinigus

„Dar visai neseniai investuotojo vaidmuo daugeliui atrodė nepažįstamas ir svetimas, tačiau šiandien investuotoju gali tapti kiekvienas. Projektų vykdytojams tai suteikia galimybę įgyvendinti rinkos veidą keičiančius sprendimus, o investuotojui – ilgalaikė nauda. Kartu su komanda siūlome ne tik įdarbinti pinigus – investuojančioms įmonėms tai galimybė pasikelti savo tvarumo rodiklį, kuris bus svarbus ateities sandoriams“, – pažymi A. Kunca.

Kadangi „Greenit Crowd“ turi Europos licenciją, sutelktinio finansavimo sprendimus siūlanti bendrovė jau artimiausiu metu ketina plėsti veiklą Latvijoje ir Estijoje. Plėtros galimybės neapsistos tik Baltijos šalimis. A. Kunca pripažįsta, kad neišnaudotos galimybės matomos ir kitose EU rinkose, todėl, pasak jo, neturėtų kilti nuostabos, jei ateityje bendrovė vykdytų plėtrą ir kitose EU šalyse. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.