...

Nuo vestuvių verslo Tenerifėje iki moterų bendruomenės įkūrimo

Verslas

2020.02.24

Autorius: Laima Kvedarienė

Temos: .

Nuo vestuvių verslo Tenerifėje iki moterų bendruomenės įkūrimo

„Gyvenime man labai svarbus nuolatinis tobulėjimas ir augimas“, – Dovilė Urbanaitė entuziastingai ir užtikrintai vienu sakiniu atsako į klausimą, kas svarbiausia jos gyvenime. Ji įkūrė ir šiai dienai sėkmingai vadovauja didžiausiai Tenerifėje vestuvių planavimo kompanijai „Barefoot Bride” (liet. „Basakojė nuotaka“). Vien vestuvių planavimu ši jauna moteris neapsiriboja ir prieš metus įkūrė veiklių moterų bendruomenę „She Is Glowing“ (liet. „Ji švyti“). Dovilė organizuoja verslumo ir asmeninio augimo, tobulėjimo mokymus, renginius moterims. Entuziastinga mergina taip pat konsultuoja moteris, kurios pradeda savo verslą bei nori vystyti savo asmeninį prekinį ženklą (angl. Personal brand).

Sėkmingos karjeros kūrimo užkulisiai

Dovilė vos 22 metų tik baigusi bakalauro studijas Jungtinėje Karalystėje išvyko į Ispanijos salą Tenerifę. Nors į salą atlydėjo meilė, tačiau apsiprasti ten nebuvo lengva. Pagrindinė to priežastis – nemėgstamas darbas vieno iš Tenerifės restorano administratūroje ir itin ribotos galimybes saloje, kur visi darbai sukasi apie atvykstančių turistų poreikius – viešbučius, barus ir restoranus.  Trokšdama realizuoti save ir daryti daugiau, D. Urbanaitė pradėjo svarstyti apie nuosavo verslo kūrimą šioje saloje. Tai buvo didžiausia jos gyvenimo avantiūra bei geriausias sprendimas, kurį pašnekovė priėmė, nes nuo čia ir prasidėjo jos laimingo gyvenimo bei verslo kūrimas. Verslo idėja kilo tiesiog stebint paplūdimį bei svajojant, kad būtų šaunu pačiai šioje saloje susituokti. Ši mintis Dovilės nepaleido ir liko giliai širdyje, pasėdama meilę šiam darbui iki pat dabar.

„Trokšdama augti, kurti ir tobulėti, nusprendžiau pradėti vestuvių planavimo veiklą. Puikiai žinau, kad tik pati esu atsakinga už savo laimę, tad jei dabartinė situacija manęs nedžiugina, vadinasi, yra tik vienas sprendimas – kažką keisti. Būtent taip ir gimė mano pirmasis verslas!“ – užlieja savo drąsa, tvirtumu bei pozityvumu D. Urbanaitė.

Tiesa, verslui tik pradėjus rodyti pirmuosius sėkmės ženklus, keliai su mylimuoju, deja, išsiskyrė. Sudaužytoje širdyje įsišaknijusi vestuvių planavimo idėja, atkaklus, koncentruotas atsidavimas darbui bei augantis verslas Dovilę išgelbėjo nuo savo svajonės išsižadėjimo, banalaus „žaislų susirinkimo” ir pabėgimo, asmeninio žlugimo, padėjo ištverti išsiskyrimo, išdavystės skausmą. „Labai džiaugiuosi, kad vietoj liūdesio pasirinkau susifokusuoti į darbą“, – savo išlikimo receptu sudėtingoje situacijoje dalijasi pašnekovė.

Pačioje verslo pradžioje, investavusi laiko bei pinigų mokymams apie vestuvių planavimą, atlikusi rinkos tyrimą, sudėliojusi verslo planą, kuo išsiskirs iš kitų jos teikiamos paslaugos, verslininkė įkūrė didžiausią Tenerifėje vestuvių planavimo kompaniją „Barefoot Bride“ (liet. „Basakojė nuotaka“). Dovilė įrodė sau, kad gali pati susikurti ne tik darbo vietą ir dirbti tai, kas jai labai patinka, bet ir sėkmingai vystyti, plėtoti bei išlaikyti verslą svetimoje šalyje. „Įgyvendinus tai, supratau kokią didžiulę jėgą turi mylima veikla – būtent todėl dabar taip džiaugiuosi galėdama prisidėti prie kitų moterų sėkmės istorijų kūrimo, – entuziastingai tvirtina D. Urbanaitė. – Niekuomet nebijau pradėti, todėl noriu paskatinti, padrąsinti moteris, kurios dvejoja ir bijo. Neleiskite savo svajonėms likti neįgyvendintoms!“

Pozityvumo, entuziazmo ir energijos šaltiniai

Pašnekovė atvirauja, kad plėtojant verslą, bendraujant su klientais, jos baigtos antreprenerystės (verslo pradėjimo ir augimo) magistro studijos Mančesteryje, saviugdos, koučingo žinios labai padeda, tad ji supranta, kokią naudą tai duoda jai pačiai, labai vertina ir jaučia nuolatinį poreikį geriau pažinti save, augti bei pritaikyti sukauptas žinias, suformuotus įgūdžius kasdienėje veikloje ir versle. Dovilės širdyje augantis didžiulis noras visu tuo dalintis su kitais, ypač moterimis, prieš metus įkvėpė ją imtis naujos veiklos. Mergina įkūrė veiklių moterų bendruomenę „She Is Glowing“ (liet. „Ji švyti“).

„Džiugu, kad vystydama vieną veiklą galiu kurti nepamirštamas akimirkas poroms, nusprendusioms sumainyti žiedus saulėtoje Tenerifėje, o kita veikla – padėti moterims, kurios nori pradėti ar auginti savo mylimą veiklą. Visos šios mano veiklos man suteikia be galo daug vidinio pasitenkinimo“, – savo neišsenkančios energijos ir entuziazmo paslaptimi pasidalina D. Urbanaitė.

Išdrįsti ir pradėti trukdo baimė

„Visada atsiras, kas mus stabdys pradėti veiklą ar net menkiausius pokyčius. Dažniausiai koją kiša nepasitikėjimas savimi, baimių „puokštė“ kažką keisti, pradėti. Mus gniuždo skeptikų komentarai iki tol, kol nepatikime savimi, savo idėjomis, nerandame palaikymo, – drąsina moteris Dovilė. – Siūlyčiau pasistengti kiek įmanoma labiau atsiriboti nuo negatyvių žmonių, o motyvacijos semtis iš knygų, tinklalaidžių (angl. podcast)“, – savo patirtimi dalijasi Dovilė. Dovilė labai gerai žino, kaip jaučiasi vieniša, išduota ir nepalaikoma moteris. Ji taip pat iš savo patirties žino, kad viskas yra įmanoma bei pakeliama, jei prisiimi atsakomybę už pokyčius, ypač jei situacija netenkina. „Negalime tiesiog laukti ir tikėtis, kad kažkas ateis į mūsų gyvenimą ir viską sutvarkys.“ – tvirtina moteris.

Žingsnis po žingsnio link pokyčių

Pašnekovė kviečia moteris būti ryžtingoms, drąsioms, ieškoti pagalbos, palaikymo – visko aplinkui yra, jei to norime ir ieškome. „Mes galime kontroliuoti savo gyvenimą, savo jausmus, emocijas, vadinsi, ir baimes. Mes galime susikurti tokį gyvenimą, kokio norime. Esame patys savo gyvenimo šeimininkai!“ – pakartoja Dovilė savo pagrindinę žinutę, kuria pati sėkmingai jau daug metų vadovaujasi ir yra be galo laiminga.

„Pradėkite kiekvieną dieną nuo laiko sau be telefono ir socialinių tinklų. Ten yra tai, kas jau įvyko ir nieko nepakeisite, o Jūs tuo metu galite įsiklausyti į save, pažinti savo kūną ir pradėti pokyčius, nes tik nuo Jūsų priklauso, kuria kryptimi judate – savo kasdieniais ritualais, kurie įkvepia ir veikia, dalijasi Dovilė. – Norinčioms kurti verslą, rekomenduočiau išsigryninti esminius dalykus – būtent apie tai kalbėsiu „Išdrįsk Pradėti“ renginyje, kuriame padėsiu moterims susikurti verslo planą per vos 90 minučių.“ Dovilė taip pat siūlo prisijungti prie veiklių moterų bendruomenės „She Is Glowing“ ir ten gauti palaikymą, atsakymus į iškilusius klausimus.

„Labiausiai gąsdinantys mūsų gyvenimo sprendimai dažniausiai būtent tie, kurie kardinaliai pakeičia mūsų gyvenimą. Baisu? Vadinasi, bus verta!“ – Dovilė linki kiekvienam nors kartą savo gyvenime pasinaudoti šiuo patarimu. Ji įsitikinusi, kad po šio bandymo negalėsite sustoti!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.