...

Viskas priklauso nuo žmogaus noro ir motyvacijos

Verslas

2014.01.14

Autorius: Agnė Žilevičiūtė

Temos: .

Viskas priklauso nuo žmogaus noro ir motyvacijos

Vytenis Darulis, Neringa Kudarauskienė ir Tomas Martūnas BFL/Butauto Barausko nuotr.

Neringa Kudarauskienė (32 m.) savo pomėgį pavertė sėkmingu verslu. Nuo studijų laikų apie verslą galvojusi moteris dabar gali džiaugtis ne vienu sėkmingu projektu. Ji – reikli ir orientuota į rezultatą moteris, bet kartu rūpestinga, mylinti mama.

Iš mažo miestelio – su dideliais užmojais


Į Vilnių studijuoti Neringa atvyko iš Širvintų. Vilniaus pedagoginiame universitete bakalauro laipsnį įgijusi mergina įsidarbino portale cv.lt. Iš pradžių jai teko atlikti įvairaus pobūdžio užduotis, bet laikui bėgant viskas susidėliojo taip, kad daugiausia teko organizuoti darbuotojų atrankas. Įgijusi patirties ir turėdama psichologijos magistro laipsnį Neringa įsidarbino banke „Nordea“. Būtent tuomet atsirado poreikis domėtis nuosavo verslo galimybėmis ir panaudoti sukauptas žinias.

Populiariausia Azijoje


Neringa neslepia, kad prieš „Mobofree“ buvo ir mažesnių projektų. „Bandėme kurti mobiliąją pažinčių svetainę, taip pat lietuvišką „YouTube“ variantą, bet tada dar trūko patirties ir supratimo renkantis pačią verslo idėją.“

Pirmas didelis sėkmingas projektas, kuris orientuotas į Azijos šalis, yra „Wapego“. Jis turi 12 mln. registruotų vartotojų, per mėnesį sistemoje užfiksuojama 600 mln. puslapių atvertimų.

Spontaniškas susitikimas – antras sėkmingas projektas


„Mobofree“ yra antras sėkmingas projektas. Šis projektas atsirado daugiau nei prieš dvejus metus per spontanišką bendraminčių susitikimą. „Galvojome, koks modelis, kokia idėja galėtų veikti ir į kokias šalis galėtume eiti. Nusprendę, kad tai bus socialinis tinklas, sujungtas su skelbimų lenta, dar kartą analizavome, žiūrėjome, į kokias rinkas žengti. Paleidome projektą – pasiteisino“, – prisimena Neringa. 
Remiantis 20-ies šiam projektui aktualių rodiklių analize buvo išnagrinėtos beveik šimtas šalių. Atmetus netinkamas šalis liko dešimt, į jas ir buvo paleistas „Mobofree“. Tuomet stebėta, kurios šalys geriausiai priims lietuvių kurtą produktą. Esminis reikalavimas šaliai – kad jos gyventojai nepereitų nuo mobiliųjų telefonų prie kompiuterių, nes Neringa ir jos komanda geriausiai išmano mobiliojo interneto subtilybes.

Lietuviai to nesupras


„Mobofree“ padeda susirasti naujų draugų ir komunikuoti su jais: iš jų pirkti, parduoti ar keistis naudotais daiktais. Projektas šiuo metu orientuotas į Afrikos rinką, nes čia žmonės neturi kompiuterių ir naršo mobiliaisiais telefonais, vadinamais feature phone. Todėl puslapio dizainas yra pritaikytas naršyti per šiuos mobiliuosius telefonus.

„Buvo labai svarbu sukurti socialinį elementą, kad nepirktum iš nepažįstamo žmogaus, matytum, jog turi bendrų draugų, kad galėtum pažiūrėti to žmogaus nuotraukas, istoriją, paskaityti apie jį atsiliepimus. Afrikoje perkant ir parduodant gyvai labai svarbu bendravimas ir derybos. Todėl mūsų platformoje viskas padaryta taip, kad tą patį galima daryti online“.

Apgausi – pelnysi pagarbą


„Pradžioje lipome ant daugybės grėblių, tikrai buvo sunku. Ten visiškai kita, mums nesuprantama kultūra. Mums įprasti logikos, verslo dėsniai, taisyklės ten visiškai neveikia. Pavyzdžiui, Lietuvoje turi būti maksimaliai etiškas, jei susitarei dėl termino, privalai jo laikytis, nes kitaip greitai pasklis neigiama informacija, o Afrikoje viskas atvirkščiai. Mes nuolat turime mokytis ir mokomės į viską pažvelgti jų akimis“, – prisipažįsta Neringa.

Viskas mūsų rankose


Moteris džiaugiasi, kad turėdama tokį verslą gali laisvai planuoti savo laiką, nes tai suderinama su šeima ir vaikų auginimu.

„Tu nuolat augi ir tobulėji su savo projektu, nes išmoksti naujų dalykų, plečiasi akiratis, įgyji žinių, kurias galima panaudoti ne tik versle. Pagrindinis kapitalas tokiam verslui yra mūsų protas, nes nereikia didelių piniginių investicijų. Tokio pobūdžio verslą galima pradėti nuo nulio, reikia tik noro ir bazinių žinių, – įsitikinusi pašnekovė. – Linkiu pabandyti, nes iš tikrųjų viskas yra mūsų rankose. Nėra neįmanomų dalykų. Reikia tikėti savimi ir nusiteikti ilgam keliui. Šis kelias nebūna lengvas, bet kiekvienas gali pasiekti daug. Viskas priklauso nuo žmogaus noro ir motyvacijos.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.