Sukūrė psichologijos studijų alternatyvą
2017.10.08
Temos: Vadyba.
„Po dukros gimimo dažnai savęs klausinėjau, ką norėčiau toliau veikti gyvenime, kur galėčiau tinkamai save realizuoti. Anksčiau teko įsitikinti, kad man patinka dėstyti. Nuo mažų dienų mokėjau puikiai reikšti mintis, tikslingai perteikti informaciją. Vieną dieną išdrįsau pagalvoti: „Galbūt galėčiau su žmonėmis dalytis psichologijos žiniomis, kurias sukaupiau per 20 metų, laisvalaikiu skaitydama knygas? O kodėl gi ne?“ Po šių pamąstymų gimė mano pirmoji eksperimentinė paskaita, vėliau įsteigiau studiją Klaipėdos senamiestyje. Galiu drąsiai teigti, kad savo mėgstamą veiklą pavyko paversti sėkmingai augančiu verslu“, – taip projektą pristato klaipėdietė saviugdos studijos įkūrėja, sertifikuota (ICF) ugdomojo vadovavimo specialistė Sandra Bogdanova-Sakalauskienė (36).
Įdomios ir aktualios psichologijos studijos
Paprašyta papasakoti apie studijoje vykdomus užsiėmimus, pašnekovė tikina, kad iki šiol visi lankytojai galėjo pasirinkti tai, ką nori: vienkartines paskaitas, ilgalaikes mokymų grupes, individualius pokalbius įvairiomis psichologijos temomis. „Dažniausia tema – savivertė. Pastebėjau, kad tai yra pati aktualiausia tema, ypač moterims. Bet labiausiai didžiuojuosi praėjusių metų kūrybiniu projektu „Alternatyva psichologijos studijoms“. Tai ilgi mokymai, kuriuos vedžiau kartu su šauniomis partnerėmis iš Kauno „Juoda avis“. Juose sudėjau viską, kas man buvo įdomu ir aktualu psichologijoje, kas labiausiai pritaikoma kasdienybėje. Sukūriau tokias psichologijos studijas, kokias ir pati su malonumu lankyčiau“, – teigia ugdomojo vadovavimo specialistė.
Didžiausias iššūkis – visuomenės požiūris į psichologiją
„Mes vis dar bijome būti pažeidžiami, atviri, nesiryžtame parodyti nemalonių savo pusių.“
S. Bogdanova-Sakalauskienė.
„Visų pirma, kai dirbi sau, niekas negarantuoja stabilaus atlyginimo, todėl kiekvieną eurą tenka sunkiai uždirbti. Neturėjau jokio turto, santaupų, todėl teko suktis iš to, ką turiu. Vieną kartą nusiperku spausdintuvą, kitą – kelias papildomas kėdes. Jei anksčiau maniau, kad verslas yra laisvė, tai dabar galvoju, kad tai nėra visiška tiesa. Kuriama veikla atneša daugiau atsakomybės, o finansine laisve pradžioje net nekvepia. Dar vienas iššūkis kuriant projektą yra tas, kad, neturint įspūdingo aukštojo mokslo diplomo, sunkiau prisijaukinti klientus. Nors ir esu sertifikuota (ICF) ugdomojo vadovavimo specialistė, nepaliaujamai mokausi, save auginau individualioje ir grupinėje psichoterapijoje, kai kuriems žmonėms to vis tiek neužtenka“, – projekto kūrimosi procese patirtus iššūkius atskleidžia pašnekovė.
„Mano studijoje vyksta praktinės edukacinės paskaitos. Bene didžiausias iššūkis, su kuriuo susidūriau vystydama savo veiklą, yra žmonių nepasitikėjimas savimi. Turbūt nesuklysiu teigdama, kad didžioji mūsų visuomenės dalis nori greitų sprendimų, kai juos vargina psichologinė problema. Ne kiekvienas žmogus nori įdėti pastangų, kartais norisi, kad asmenines problemas išspręstų kas nors kitas čia ir dabar. Mes vis dar bijome būti pažeidžiami, atviri, nesiryžtame parodyti nemalonių savo pusių, bijome pripažinti, kad turime problemų, kurias būtų naudinga spręsti“, – apie visuomenės požiūrį į psichologinius aspektus pasakoja S. Bogdanova-Sakalauskienė.
Studija norintiesiems artimiau susipažinti su savimi
Paklausta, kokią naudą žmonėms suteikia saviugdos studija, pašnekovė teigia, kad projektas reikalingas ir naudingas tiems, kurie nori geriau suprasti save ir kitus, sužinoti kaip veikia žmogaus psichika. „Įgytos žinios labai prisideda prie sąmoningumo vystymosi, asmeninės brandos proceso“, – pasakoja ji.
Ateities tikslų mozaika
„Šiandien tikrai žinau, kad studijoje reikalingi pokyčiai, tačiau, kaip viskas atrodys, keisis, pamatysime ateityje. Šiuo metu baigiu ruošti savivertės pratybas, kurias ketinu netrukus pristatyti žmonėms, kol kas dėlioju ateities vizijos mozaiką. Kai ji bus aiški mano viduje, tai atsispindės ir išorėje“, – apie projekto ateities planus pasakoja pašnekovė.
Skatina bendrauti
„Versle ir jo kūrimosi procesuose apstu iššūkių, kliūčių, kurias reikės išspręsti. Kuo anksčiau suprasime, kad svajonių siekimo procesas ne visada lengvas ir romantiškas, tuo lengviau bus nepasiduoti ir įgyvendinti sumanytus projektus. Jauniesiems kūrėjams palinkėčiau išgirdus kritiką, neigiamų komentarų, nepritarimą iš aplinkinių, nepriimti to pernelyg asmeniškai. Bendraukite su kitais verslininkais, kūrėjais, nebijokite kurti ryšių su tais, kuriuos laikote autoritetais. Jų palaikymas gali įkvėpti – tuomet ir pačiam drąsiau, ne taip vieniša savo kūrybiniame kelyje“, – jauniesiems verslininkams linki Sandros Bogdanovos saviugdos studijos įkūrėja.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.