...

Kaip daryti įtaką žmonėms?

Verslas

2013.08.14

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: , .

Kaip daryti įtaką žmonėms?

Darydamas įtaką jūs keičiate žmogaus judėjimo kryptį. Visiškai nesvarbu, ar pasirinkta kryptis palanki jums, ar jam. flickr.com nuotr.

„Darydamas įtaką jūs keičiate žmogaus judėjimo kryptį. Visiškai nesvarbu, ar pasirinkta kryptis palanki jums, ar jam. Ji keičiasi“, – sako psichologė Genovaitė Petronienė. Gebėjimas įtikinti suteikia galią valdyti. Ir nors nuo seniausių laikų įtaigumas – lyderiams priskiriama savybė (dažnai įvardijamas kaip charizma), G. Petronienė įsitikinusi, kad šis gebėjimas pravestų kiekvienam.

Reikia kiekvienam

Yra specialybių, kurių atstovams įtikinėti – darbo dalis. „Teisininkai, psichologai, mokytojai, derybininkai… – vardija G. Petronienė, tačiau netrukus pabrėžia, kad neteisinga manyti, esą neužsiimant tam tikra veikla įtaigos neprireiks: – Kiekvienas žmogus, auginantis vaikus, turi daryti įtaką. Pageidautina, gerą. Tarkime, vien versdamas vaiką eiti sportuoti nieko nelaimėsi, labiau tikėtina, kad vaikas ims maištauti, priešintis. O parinkus tinkamą strategiją galima pasiekti puikius rezultatus.“

Įgimta ar įgyta?

Knygyne rasime ne vieną ir ne dvi knygas, mokančias įtikinėjimo meno. Nestebina ir tai, kad dažna jų kartais atsiduria skaitomiausiųjų lentynose. Vis dėlto skeptikai rauko nosis ir teigia, kad charizma yra įgimta, tad jokie kursai ir vadovėliai nepadės.

„Vieni žmonės yra energingesni už kitus. Jie kalba garsiau, yra aktyvūs, pastebimi, dažnai ir fiziologiškai sveikesni, – teorijos, kad charizma gali būti įgimta, neatmeta G. Petronienė. – Tikėtina, kad charizmatiškų tėvų vaikai gebės daryti įtaką. Vis dėlto gebėjimas daryti įtaką daugiausia susijęs su sąmoningumu, savybe, kai jis, užuot pasielgęs spontaniškai (pagautas emocijos), randa akimirką laiko pagalvoti ir pasirinkti iš kelių variantų.“

Psichologė pabrėžia, kad jei išmokstama sąmoningumo, išmokstama ir daryti įtaką.

Stebėkite

„Ko reikėtų imtis siekiant išmokti daryti įtaką?“ – klausiu mintyse skaičiuodama įvairių vadovėlių bei kursų kainas.

„Galima skirti dvi šį gebėjimą išlavinusias žmonių grupės: psichologiškai subrendusios asmenybės ir manipuliuotojai. Geriausia mokykla – šių žmonių stebėjimas, – teigia G. Petronienė. – Tiesa, stebėti reikėtų ne vieną, o keletą žmonių. Taip pamatysite, kokiomis įtikinėjimo formomis galima paveikti vienokio ar kitokio tipo žmones.“

Žmonės keičia vieni kitus

Psichologė pateikia keletą įtakos darymo būdų.

Pirmas – pasitikėjimas. Tam, kad metodas veiktų, turite sukurti jaukią ir saugią aplinką žmogui, kurio pasitikėjimo siekiate. Tam, kad sukurtumėte šį jausmą, reikia gebėti išklausyti, suprasti, užjausti. Šis būdas tinka daugelyje situacijų, be to, kartą įgavęs pasitikėjimą jumis žmogus klausysis ir leisis jūsų valdomas.

Antras – argumentacija. Siekiant daryti įtaką argumentuojant būtina neskubėti. Įkyrus ar perdėtai energingas vieno ar kito sprendimo brukimas (nors ir argumentuotas) sulauks atmetimo reakcijos. Iš pradžių žmogui užtenka pakišti menką užuominą, po kiek laiko priminti, papasakoti daugiau. Taip žmogus gauna laiko apsiprasti su mintimi ir nutrukus bus pasirengęs priimti jūsų argumentaciją.

Trečias – gąsdinimas. Tai specifinis įtikinėjimo būdas, taikomas išimtiniais atvejais. Tarkime, psichologui dirbant su į savižudybę linkusiais žmonėmis.

Ketvirtas – žmogaus gyrimas. Naudojantis šiuo metodu galima paveikti didelį skirtingų žmonių būrį. Tik reikia nepamiršti įvertinti kiekvienos žmogaus pastangos nepriklausomai nuo rezultato.

„Nepriklausomai nuo pasirinkto būdo svarbiausia įtikinėjant atkaklumas ir tikėjimas, – įsitikinusi G. Petronienė. – Tai nėra greitas procesas. Trunka metus ar dvejus. Tačiau tikėdamas ir norėdamas pakeisti kitą žmogų – gali.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.