...

Įteikti Europos verslininkystės apdovanojimai: vienas iš jų atiteko ir Lietuvos projektui!

Verslas

2012.11.16

Autorius: bzn start

Temos: .

Įteikti Europos verslininkystės apdovanojimai: vienas iš jų atiteko ir  Lietuvos projektui!

Ieva Labanauskienė ir Othmar Karas, Europarlamento viceprezidentas Organizatorių nuotr.

2012 metais lapkričio 15 d. Kipre įteikti Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimai (angl. „European Enterprise Promotion Awards“ – EEPA). Šiemet nacionalinėse atrankose dėl teisės dalyvauti Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų konkurse varžėsi net 402 projektai. Iš visų projektų buvo atrinkta 14 projektų, kurie pretendavo į 5 nominacijas: verslumo dvasios skatinimo, investicijos į įgūdžius, verslo aplinkos gerinimas, verslo tarptautinės plėtros rėmimas ir atsakingas verslas. Tarp 14 projektų pateko ir Lietuvoje įgyvendinamas Jungtinių tautų projektas, kuriam buvo įteiktas specialus apdovanojimas.

Europos vertinimo komisija be tradicinių 5 kategorijų nominacijų, taip pat skyrė tris specialius vertinimo komisijos apdovanojimus už kūrybingiausias ir labiausiai įkvepiančias verslininkystės iniciatyvas, tarp kurių pateko ir Lietuvoje įgyvendinamas Jungtinių tautų projektas.

“Nuoširdžiai džiaugiamės, kad Jungtinių Tautų vystymo programos Lietuvoje darbas skatinant įmonių socialinę ir aplinkosauginę atsakomybę buvo pastebėtas ir įvertintas Europos lygmeniu. Smagu ne vien dėl to, kad gavome apdovanojimą, bet ir tai, kad šis apdovanojimas ir žinia apie jį taipogi prisidės prie tolimesnio įmonių socialinės atsakomybes (ISA) skatinimo. Kaip ten bebūtų, didžiausiu savo pasiekimu laikome ISA pažangą Lietuvoje – šia tema daug plačiau diskutuojama verslo forumuose, daugėja įmonių diegiančių ISA principus ar susijusius standartus. Visuomenė tapo reiklesnė įmonių veiklai ir jų įsipareigojimams prieš aplinką ir visuomenę”, – džiaugėsi Ieva Labanauskienė, Jungtinių Tautų vystymo programos projekto VARTAI: įmonių socialinės ir aplinkosauginės inovacijos vadovė, Lietuvoje komunikacijos koordinatorė ir apdovanoto projekto iniciatorė.

Jungtinių Tautų vystymo programos Lietuvoje įgyvendinamo projekto „Vartai: įmonių socialinės ir aplinkosauginės inovacijos“ tikslas – sukurti būtinas sąlygas plėtoti įmonių socialinę atsakomybę Lietuvoje ir skatinti įmones savo veikloje taikyti jos principus. Projektas yra unikalus ir inovatyvus tuo, kad vienu metu kompleksiškai sprendžiamos visos įmonių socialinės atsakomybės plėtrą stabdančios problemos: menkas įmonių socialinės atsakomybės paplitimas versle ir silpnas jos naudos suvokimas, neaktyvios nevyriausybinės organizacijos, nekritiška žiniasklaida, neatsakingi vartotojai ir pan. Projektas įgyvendinamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Europos verslumo skatinimo apdovanojimai tai puiki galimybė skatinti verslumui, dalytis geriausios verslumo politikos ir patirties pavyzdžiais, didinti informuotumą apie verslininkų vaidmenį visuomenėje ir paskatinti bei įkvėpti potencialius verslininkus.

Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Antonio Tajani, atsakingas už verslumą ir pramonę, teigė: „Požiūriu į verslininkystę Europa nuo konkurentų atsilieka. Tačiau puikiai suprantame, kad MVĮ yra didžiausias naujų darbo vietų ir su tuo susijusio augimo šaltinis. Todėl Europoje būtina skatinti verslininkystę, palaikyti esamus bei būsimuosius verslininkus, kuriančius naujus verslus.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.