...

Aš pasieksiu savo tikslą – tai tik laiko klausimas

Verslas

2012.10.13

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: .

Aš pasieksiu savo tikslą – tai tik laiko klausimas

Paulius Ratkevičius Asmeninio albumo nuotr.

Asmeninis kūno rengybos treneris 25-erių Paulius Ratkevičius Tenerifėje neseniai vykusiose IFBB Kanarų taurės varžybose laimėjo pirmą vietą. Nuo 12 metų įvairiomis sporto šakomis besidomintis vyras galiausiai susikoncentravo į kūno rengybą, kuri dabar yra ne tik pomėgis, bet ir pragyvenimo šaltinis.

Nuostabą kelia tai, kad šia sporto šaka Paulius domisi ir ją propaguoja tik kiek daugiau nei 5 metus, o pasiekti rezultatai toli gražu ne naujoko. Jis yra daugkartinis Lietuvos kūno rengybos čempionato prizininkas ir pirmos vietos laimėtojas, taip pat Europos čempionas.

Šeima ir sportas

Paulius yra tikras vilnietis, čia jis gimė ir užaugo. Baigė 9-ąją vidurinę mokyklą (dabar Šv. Kristoforo gimnazija), vėliau Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje studijavo tarptautinį verslą ir rinkodarą, įgijo bakalauro laipsnį. Jaunam vyrui trūksta labai nedaug, kad rankose laikytų ir šios specialybės magistro diplomą.

Įgytas išsilavinimas paprastai nubrėžia aiškias veiklos ribas, tačiau jos Pauliui nė motais, nes dirba asmeniniu kūno rengybos treneriu, padedančiu žmonėms atsikratyti antsvorio arba priaugti raumenų masės. Anot pašnekovo, dauguma klientų nori numesti svorio ir pamatyti po riebalų sluoksniu pasislėpusius raumenis.

„Daugiausia į mane kreipiasi žmonės, turintys mažai laiko. Pavyzdžiui, verslininkai ar pramogų pasaulio atstovai. Štai dabar dirbu su garsiaisiais „radistais“ iš „Zip FM“. Kadangi viską pirmiausia esu išbandęs pats, gerai žinau, ko reikia, kad kūnas pasiektų optimalią formą ir patirtų kuo mažiau streso. Nesiūlau drastiškų dietų. Vieną dieną per savaitę netgi leidžiu valgyti tai, ko tik užsigeidžia klientas. Jeigu likusį laiką jis laikosi nurodymų, toks nuklydimas nekenkia. Na, o žinios, kurias įgijau universitete, man išties praverčia. Jos padeda kurti savo vardą, o tai mano veiklos srityje yra labai svarbu“, – sakė P. Ratkevičius.

Pašnekovo teigimu, žengti į sporto pasaulį netiesiogiai paskatino šeima, kurios nariai aktyviai sportuoja. Pauliaus tėvas – buvęs profesionalus futbolininkas, o mama, kaip tvirtina jaunas vyras, yra bene sportiškiausia jo pažįstama tokio amžiaus moteris Vilniuje.

„Pamenu, kai pirmą kartą mama nusivedė į treniruoklių salę, buvau dvylikos. Nustebau, bet man ten patiko. Taip po truputį pradėjau vis aktyviau ir daugiau sportuoti. Pastangos nenuėjo veltui, tad jau po poros metų dalyvavau štangos spaudimo gulint varžybose, jas laimėjau ir tapau jaunimo čempionu. Tuomet svėriau apie 40 kilogramų, o pakeldavau jau du kartus didesnį svorį. Kadangi tobulėjau jausdamas malonumą, nutariau imtis šios veiklos profesionaliai. Tėvai manęs neskatino žengti šio žingsnio, bet ir neatkalbinėjo“, – pasakojo kūno rengybos treneris.

Sutarties medžioklė

Pasak Pauliaus, žmonės dažnai painioja kūno rengybą ir kultūrizmą. Iš esmės šios dvi šakos yra panašios, tačiau pašnekovo propaguojamas sportas padeda išryškinti tai, ką žmogus jau turi, ir šiek tiek patobulinti. O štai kultūristai stengiasi užsiauginti raumenų.

„Man kultūrizmas ne prie širdies, nes patinka iš minios neišsiskiriantis kūnas. Jeigu kūno rengyba užsiimantis žmogus bus apsirengęs, nežinodamas net nepasakysi, kad jis kuo nors ypač išsiskiria“, – sakė Paulius.

Ir iš tiesų ruošdamasis susitikimui tikėjausi išvysti raumenų kalną, o vėliau gerokai nustebau – sportiškai apsirengęs neaukštas vyras nė iš tolo neprilygo tam vaizdiniui, kurį buvo sukonstravusi mano sąmonė.

Paklaustas, kodėl nutarė tapti kūno rengybos profesionalu, Paulius neišsisukinėjo: „Aš, kaip ir daugelis kitų tuo užsiimančių žmonių, vyliausi pasirašyti sutartį su garsia drabužių gamintoja. Ten yra tikrieji pinigai. Kompanijų atstovai lankosi kūno rengybos varžybose ir ieško naujų veidų.“

Planas – išgarsėti

Pauliui dar nenusišypsojo laimė gauti išsvajotą didelės kompanijos pasiūlymą, tačiau jis neturi kuo skųstis ir į ateitį žvelgia optimistiškai: „Kol kas mano pagrindinis darbas yra Lietuvoje ir Ispanijoje. Užsienyje būnu šaltuoju metu laiku, nes lietuviškos žiemos man visai nepatinka. Be to, tai yra dalis mano plano – garsinti savo vardą ne tik tėvynėje, bet ir svetur. Juk kuo žinomesnis esi, tuo daugiau klientų atsiranda ir tuo didesnė finansinė nauda.“

Per dieną šis kūno rengybos specialistas veda 2–4 treniruotes. Jų trukmė priklauso nuo kliento poreikių. Jeigu Paulius mato, kad reikia ir galima atlikti daugiau, tuomet vienas užsiėmimas gali trukti ir 1 val. 20 min. O kitiems ir mažiau nei valandos pakanka. Už tai, kad klientus moko, kaip reikia sportuoti ir taisyklingai maitintis, jis prašo nuo keliasdešimties iki kelių šimtų litų. Ispanijoje kainos yra tokios pat, tik eurais.

Jau pasiekti rezultatai kūno rengybos treneriui atrodo dar per menki. Paulius nori būti pripažintas bent Europoje. Tokį save vyras įsivaizduoja po penkerių metų.

Dideles ambicijas lydi konkretūs darbai. Pernai rugsėjį socialiniame tinkle „Facebook“ atsirado paskyta „Asmeninis fitneso treneris“. Per visą gyvavimo laikotarpį jos gerbėjais tapo daugiau nei 5 200 žmonių. Vėliau Paulius sukūrė ir ispanišką versiją – ji turi daugiau nei 600 gerbėjų. Artimiausias planas – sukurti analogą anglų kalba.

Kūno rengybos specialistas prasitarė, kad dabartinių pajamų užtenka gyventi per daug nesukant galvos, tačiau troškimai yra gerokai didesni: „Juk iš klientų Lietuvoje daug neuždirbsi.“

Pasirodė, kad jis taip juokauja, todėl mestelėjau, kad daugelis norėtų uždirbti daugiau. Tuomet Paulius maloniai nustebino užsidegimu ir optimizmu, kuris, atrodo, niekada neišblėsta. „Aš tikrai pasieksiu savo – tai tik laiko klausimas“, – šypsodamasis sakė sportininkas.

Svarbiausia – ne talentas, o noras

Paklaustas, ar laiko save talentingu, Paulius nedvejodamas atsakė, kad talentas tokioje srityje kaip kūno rengyba nėra svarbiausias dalykas. Jo teigimu, žymiai daugiau priklauso nuo valios, ryžto, noro ir pasiaukojimo.

„Koks gi gali būti talentas, kai reikia skaityti medžiagą apie maisto kaloringumą ir derinimą – tai tik žinios, kurias arba nori gauti, arba ne. Tiesa, manau, kad šiokio tokio talento reikia bendraujant su klientais. Jeigu būsi susiraukęs ir nuolat tylėsi, nesiteiksi paaiškinti detaliai, kaip vienas ar kitas pratimas turi būti atliekamas, žmonės greitai pabėgs. Juos reikia motyvuoti ir užkrėsti optimizmu, kad noras tobulėti neišblėstų po poros savaičių. O toks nukrypimas juk labai pavojingas. Dauguma nesusivaldžiusių dažniausiai nesugeba grįžti prie to gyvenimo ritmo, kurio mokėsi iš manęs“, – aiškino treneris.

Tai, koks Paulius yra ryžtingas, pamačiau pokalbio pabaigoje, kai padavėja su sąskaita atnešė ir po mažą šokoladinį saldainį. Aš su malonumu priėmiau vaišes, o pašnekovas griežtai tarė „ne“.

„Negaliu sau to leisti, nes kūnas yra mano darbo įrankis. Turiu juo rūpintis ir puoselėti. Būdamas prastos formos sunkiai pritraukčiau klientų. Jie turi matyti pavyzdį“, – prieš atsisveikindamas sakė P. Ratkevičius.

Apie P.Ratkevičių skaičiais

3 – tiek vidutiniškai treniruočių veda per dieną

5 – tiek metų jis propaguoja kūno rengybą

12 – tiek Pauliui buvo metų, kai pirmą kartą apsilankė treniruoklių salėje

25 – tiek metų yra Pauliui

659 – tiek gerbėjų turi ispaniška Pauliaus paskyros versija socialiniame tinkle „Facebook“

5 249 – tiek gerbėjų turi lietuviška Pauliaus paskyros versija socialiniame tinkle „Facebook“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.