Paskelbtas pažangiausių startuolių dešimtukas

Verslas

2020.02.12

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Paskelbtas pažangiausių startuolių dešimtukas

Lietuva ne pirmą kartą atsiduria dėmesio centre, kai kalbama apie Europoje veikiančius pažangius startuolius. Pozicionuodama save kaip finansinių technologijų valstybę, Lietuva neprašauna pro šalį, mat „EU-Startup“ sudarytame pažangiausių ir daugiausia potencialo turinčių startuolių dešimtuke įsikūrė iš esmės technologiniai startuoliai.

„Gosu“

Prieš trejus metus Vilniuje įkurtas startuolis, duomenų laboratorija, suteikia vartotojams suasmenintas, dirbtiniu intelektu paremtas gaires, kaip pagerinti vartotojų žaidimo įgūdžius. Taip pat sistemoje neseniai pridėtas realiojo laiko balso asistentas, kuris pasiūlo tam tikrų strategijų, taktikų, motyvuoja ir suteikia žaidėjams grįžtamąjį ryšį. Startuolio įkūrėja Alisa Chumachenko yra viena žinomiausių žaidimų eksperčių pasaulyje. Praėjusiais metais startuolis pritraukė 2,5 mln. eurų iš rizikos kapitalo fondo „Brighteye Ventures“.

„DappRadar“

Nuo 2018 m. veikiantis startuolis jau spėjo tapti pripažintu decentralizuotų programėlių (DAP’s) analizės lyderiu rinkoje. „DAP’s“ programėlės yra tarsi įprastos, mums visiems pažįstamos programėlės, tačiau su savais pranašumais. Tai lemia „DAP’s“ technologija. „DAP’s“ yra programos, veikiančios vienalyčių kompiuterių tinkluose, o ne centralizuotuose kompiuteriuose ar serveriuose. Jų kodas paprastai yra atvirojo kodo, o pagrindinę funkciją vykdo atvirojo kodo intelektualiosios sutartys, diegiamos „blockchain“. Dėl pritaikytos technologijos decentralizuotos programos duomenys yra skaidrūs ir negali būti sugadinami, todėl bendruomenei suteikiamas leidimas kurti šiose programose. Startuolio misija – filtruoti ir pašalinti netikslią, nereikšmingą ir suklastotą veiklą, taip atrenkant operatyvią rinkos informaciją. Praėjusiais metais komanda iš rizikos kapitalo fondo „Naspers Ventures“ pritraukė 2 mln. eurų.

„Oxipit“

Prieš trejus metus į rinką žengęs gilaus mokymosi startuolis „Oxipit“ padeda medikams tiksliau nustatyti pacientų problemas. Startuolio sukurtas dirbtinis intelektas gali palengvinti radiologų darbą, aptikdamas nuotraukose skirtingus darinius. Tai kol kas rinkoje plačiausią spektrą apimantis dirbtinio intelekto pritaikomumas, kur dirbtinis intelektas gali atpažinti daugiau nei 90 proc. atvejų, su kuriais susiduria radiologas. Šis startuolio išradimas gali veikti kaip antroji nuomonė, tiksliai patvirtinanti arba paneigianti gydytojo radiologo įžvalgas. Medicinos technologijomis paremtas startuolis praėjusiais metais pelnė 1,5 mln. eurų vertės investiciją. 

„Profitus“

Šis startuolis veikia sutelktinio finansavimo principu. Tai platforma, kurioje žmonės gali investuoti į norimus nekilnojamojo turto projektus, taip pat pasiskolinti pinigų tokiems projektams įgyvendinti. Prieš trejus metus sukurtas projektas suteikė galimybę vartotojams į nekilnojamąjį turtą investuoti nedideles sumas. Vartotojai gali investuoti į nekilnojamąjį turtą nuo 100 eurų ir skolintis pinigus nekilnojamojo turto projektams daug greičiau ir lengviau nei iš banko. 2019 m. „Profitus“ jau finansavo 9,1 mln. eurų ir padėjo surinkti pinigų 52 nekilnojamojo turto projektams.

„IDenfy“

Startuolis įkurtas 2017 metais. Tai internetinė tapatybės tikrinimo įmonė, padedanti sumažinti sukčiavimą ir leidžianti verslui tapti sklandesniam bei pelningesniam. Sistema greitai paverčia kliento įrenginį (pvz., telefoną) 24 valandas per parą veikiančiu ID nuskaitymo terminalu ir veido atpažinimo sistema. 2019 m. startuolis surinko pradinį finansavimą per „Startup Hub Poland“.

„Qoorio“

Prieš dvejus metus įkurtas startuolis „Qoorio“ yra žmonių bendruomenė, skirta dalytis gyvenimo patirtimi ir žiniomis. Be teorinių žinių, įgytų iš kursų, klasių ar literatūros, „Qoorio“ suteikia vartotojams galimybę užduoti klausimus ir gauti pritaikytus realaus gyvenimo atsakymus iš žmonių, kurie patys to išmoko. 2019 m. „Qoorio“ uždarė du finansavimo etapus ir pritraukė 2,54 mln. eurų. Pirmajam 540 tūkst. eurų vertės raundui vadovavo „Change Ventures“, o antrojo turo pagrindinis investuotojas buvo „Mangrove Capital“ su 2 mln. eurų investicijomis.

„LastMile“

Praėjusiais metais į rinką įsiliejęs startuolis netruko užkariauti sektoriaus aukštumų. Startuolis „LastMile“ ėmėsi ambicingos misijos – suteikti galimybę vartotojui internetu įsigyti prekių iš bet kurios norimos parduotuvės ir sulaukti jų savo namuose vos per kelias valandas. Dar praėjusių metų viduryje, startuolio komanda prisijungė prie „Contrarian Ventures“ akceleratoriaus ir pritraukė 50 tūkst. eurų investiciją. 

„Evarvest“

Tai startuolis, rinkoje atsiradęs prieš dvejus metus ir nusprendęs suvienyti pasaulio vertybinių popierių biržas, kad būtų lengviau investuoti į mėgstamus prekių ženklus. Jis siūlo daugiau nei 8 tūkst. akcijų ir daugiau nei 30 vertybinių popierių biržų visame pasaulyje. Vilniuje įsikūrusi ir moterų vadovaujama komanda 2019 m. pradėjo bendro finansavimo „Seedrs“ kampaniją ir perkopė net savo išsikeltą tikslą – surinko apie 230 tūkst. eurų mobiliosios programos paleidimui.

„Bankera“

Finansinių technologijų srities startuolis jau trejus metus kuria „blockchain“ erai pritaikytą bankininkystės sprendimą. Startuolis dvejus metus iš eilės patenka į pažangiausių lietuviškų startuolių dešimtuką ir per pastaruosius metus pademonstravo ryškų augimą – atnaujino savo svetainę, išleido naują produktą „Bankera Loans“, o jo esamas produktas „SpectroCoin“ jau pasiekė 1 mln. klientų.

„Neo Finance“

NEO Finance“ yra sparčiai populiarėjanti P2P skolinimo platforma, įsikūrusi Vilniuje. 2015 m. įkurtas startuolis pastaruoju metu susiduria su įdomiomis patirtimis. 2018 m. sėkmingai uždarę „Seedrs“ kampaniją, kurios vertė 220 tūkst. eurų, pritraukė 71 tūkst. eurų investiciją iš „Crosspring“. 2019 m. jie sėkmingai įvykdė savo pirminį viešą siūlymą (IPO), pardavė 192 907 akcijas už daugiau nei 605 tūkst. eurų, be to, atidarė biurą Nyderlanduose.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.