...

10 būdų, kaip lengvai surasti klientą

Verslas

2013.07.01

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: .

10 būdų, kaip lengvai surasti klientą

Klientą rasti gali būti nelengva, o ypač nuolatinį. flickr.com nuotr.

Klientą rasti gali būti nelengva, o ypač nuolatinį. Pažiūrėkime, kaip galima pritraukti naujus klientus.

1. Dalyvaukite verslo renginiuose

Ten užmegsite tikslingų pažinčių. Pakalbėkite su kitais dalyviais, duokite savo vizitinę kortelę.

2. Reklamuokite produktą

Šis būdas tiesiogiai ar netiesiogiai padeda naujiems klientams rasti jus. Pasirinkite tinkamą ir pagal kitus kriterijus patrauklų kanalą: televiziją, radiją, spaudą, internetą. Nauji klientai gali tapti lojalūs, jei bus patenkinti jūsų teikiamomis paslaugomis.

3. Kurkite savo vardo žinomumą

Pasirinkimo gausoje žmonės perka vardą, o ne prekę, tad reklama padeda ne vien pritraukti naujų klientų. Ji reikalinga, kad jūsų prekių ženklas būtų pamatytas, išgirstas ir užfiksuotas vartotojo sąmonėje, kad tiek nauji, tiek seni klientai rinktųsi būtent jus.

4. Keiskitės klientais

Jeigu jūsų ir kolegos verslas yra panašus, galite susitarti, kad rekomenduosite klientams kolegą, kurio specializacijos sritis panaši, tačiau šiek tiek skiriasi. Tai patogu jums, kolegai ir, žinoma, klientui.

5. Rekomenduokite

Dažnai būtent draugai ir pažįstami tampa lojaliais klientais. Jie jus jau pažįsta, todėl ir susidomėti pasiūlymu, pasitiki jumis. Matote, kad draugui praverstų jūsų paslauga? Pasiūlykite, pasinaudokite savo pažinčių ratu.

6. Ieškokite klientų ir užsienyje

Ištirkite rinką už šalies sienų. Neapsiribokite Lietuva, gal kaip tik užsienyje jūsų produktas turi paklausą.

7. Supraskite savo auditoriją

Tik gerai suprasdami klientus gebėsite juos pritraukti. Tad negailėkite laiko ir jėgų klientams pažinti. Atlikite tyrimus pradėdami naują reklamos kampaniją.

8. Kurkite esamų ir potencialių klientų duomenų bazę

Būkite atkaklūs. Prisiminkite apie save bei reaguokite į kliento poreikius. Sugalvokite naujus būdus, kaip atsakyti į išankstinį kliento „ne“.

9. Tapkite klientu

Jei siekiate patraukti konkretaus kliento dėmesį, tapkite jo klientu ir pasiūlykite savo produktą. Abiem pusėms naudingai bendrauti bus gerokai lengviau ir maloniau.

10. Dairykitės atidžiai

Jei jūsų klientai – kiti verslininkai, gerai pasidomėkite. Kai kurie klientai nesireklamuoja, kiti yra maži, tačiau jie vėliau gali tapti dideli. Nepraleiskite nė vienos galimybės pritraukti naują klientą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.