Ar galima siūlyti nuolaidą mainais už asmens duomenis?

Žinių bazė

2022.08.31

Norime sukaupti tikslinių klientų duomenų bazę. Ar galim siūlyti tam tikras nemokamas paslaugas ar tam tikrą nuolaidą mainais už to asmens duomenis, kaip vardas, pavardė, el. pašto adresas ir telefono numeris?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2022-09-05 11:40

Norint įvertinti situaciją, reikėtų žinoti, kokiu konkrečiu tikslu kaupsite duomenis, tačiau nei Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, nei kiti teisės aktai...

Publikavimo data: 2022-09-05 11:40

Norint įvertinti situaciją, reikėtų žinoti, kokiu konkrečiu tikslu kaupsite duomenis, tačiau nei Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, nei kiti teisės aktai iš esmės nedraudžia Jūsų nurodyto modelio. Siekiant įvertinti, ar toks duomenų rinkimas yra teisėtas, būtina atkreipti dėmesį į kelias aplinkybes. Visų pirma, toks duomenų rinkimas yra grindžiamas asmens sutikimu, taigi savo duomenis gali pateikti tik pats duomenų subjektas (t.y. negalėtumėte rinkti ir tvarkyti duomenis pateikusio asmens artimųjų ar draugų duomenų, jeigu tuos duomenis pateikė ne jie patys). Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kokiu tikslu kaupsite duomenys, ar jie nėra pertekliniai konkrečiam tikslui pasiekti. Be kita ko, turėtumėte nurodyti, kokiu tikslu kaupsite atitinkamus asmens duomenis (pvz. prašote palikti asmens kontaktinius duomenis, kad su asmeniu galėtumėte susisiekti ir pateikti konkretų pasiūlymą). Be kita ko, turėkite omenyje, jog duomenis pateikęs asmuo bet kuriuo metu šį savo sutikimą gali atšaukti. Visa tvarka, kaip bus tvarkomi duomenis, kas bus nurodama asmens duomenų subjektui ir pan. turėtų būti nurodama įmonės asmens duomenų tvarkymo politikoje ir skelbiama viešai (įmonės internetinėje svetainėje ar pan.)

Ekspertai

Birutė Dauderienė

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.