...

Knygos rašymas ir asmenų minėjimas

Žinių bazė

2020.08.24

Ketinu rašyti knygą ir noriu minėti tam tikrus asmenis, jų vardus ir pavardes. Ar galima? Ar dėlto nepažeisiu jų privatumo? Jei tai bus tik mano nuomonių ir išorinių įžvalgų pateikimas.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Advokatė, ekspertė / Advokatų kontora „Glimstedt”

Publikavimo data: 2020-09-25 07:04

Atsakymas į šį klausimą pirmiausia priklauso nuo to, ar asmenys, kuriuos ketinate minėti, yra vieši (pavyzdžiui, politikai), taip pat, kokius...

Publikavimo data: 2020-09-25 07:04

Atsakymas į šį klausimą pirmiausia priklauso nuo to, ar asmenys, kuriuos ketinate minėti, yra vieši (pavyzdžiui, politikai), taip pat, kokius įvykius ar aplinkybes ketinate aprašyti. Jeigu ketinate rašyti apie viešą asmenį ir įvykius, kurie nėra jų privataus gyvenimo dalis, ir šios aplinkybės bus patikrintos bei pagrįstos arba bus aišku, kad tai yra nuomonė, greičiausiai nepažeisite šių asmenų teisės į privatumą. Viešų asmenų privatumo ribos yra gerokai siauresnės nei kitų žmonių, tačiau ir jų atžvilgiu galioja tam tikros taisyklės, kurios priklausys nuo daugelio aplinkybių. Todėl prieš rašant tokį kūrinį, rekomenduočiau pasikonsultuoti su profesionalu konkrečiai dėl Jūsų situacijos.

Ekspertai

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Advokatė, ekspertė / Advokatų kontora „Glimstedt”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.