...

Gėlių puokštės dizainas

Žinių bazė

2022.10.29

Sumanėme su savo verslo partnere labai originalų gėlių, tiksliau augalų puokščių kombinaciją. Regis internete didelė paklausa. Bet suprantam, kad šie geri sumanymai greitai kopijuojami. Ar galime apsaugoti šį gėlių puokščių dizainą, netradicinę kompoziciją iš neįtikėtinų detalių?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Erikas Saukalas

Advokatas, Partneris, Prekių ženklų ir dizaino teisės departamento vadovas / METIDA

Premium

Publikavimo data: 2022-11-29 14:20

Gėlių puokštės dizainą teoriškai galima apsaugoti kaip pramoninį dizainą (dizainą užregistruojant), jeigu toks dizainas atitinka du esminius reikalavimus, t.y. yra...

Publikavimo data: 2022-11-29 14:20

Gėlių puokštės dizainą teoriškai galima apsaugoti kaip pramoninį dizainą (dizainą užregistruojant), jeigu toks dizainas atitinka du esminius reikalavimus, t.y. yra naujas ir turi individualių savybių. Užregistravus tokį dizainą (tai galima padaryti tiek Lietuvos, tiek ir Europos Sąjungos mastu), Jūsų sukurtas dizainas bus apsaugotas tiek nuo kopijavimo, tiek ir nuo panašių kūrinių sukūrimo. Tuo atveju, jeigu nenorite registruoti savo turimo gėlių puokščių dizaino, tačiau jos atitinka aukščiau nurodytus reikalavimus, galima ir Neregistruoto Bendrijos dizaino apsauga (kuri įsigalioja automatiškai nuo viešo dizaino paskelbimo Europos Sąjungos teritorijoje). Tiesa, tokia apsauga galioja tik 3 metus ir apsaugo tik nuo kopijavimo.

Ekspertai

Erikas Saukalas

Erikas Saukalas

Advokatas, Partneris, Prekių ženklų ir dizaino teisės departamento vadovas / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.