...

Garsaus ženklo perpardavimas

Žinių bazė

2021.02.01

Sveiki, norėčiau atidaryti parduotuvę. Joje prekiaučiau iš JAV siųstais Victoria’s Secret gaminiais. Ar tai teisėta? Ar galima perpardavinėti garsius prekių ženklus? Kaip su kainomis? Galiu jas pati parinkti? Kaip su valstybe? Ar jiems nerūpi ką pardavinėji?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2021-02-18 08:57

Prekių ženklo savininkas neturi teisės uždrausti ženklu pažymėtų prekių perpardavimo, jeigu prekės paties ženklo savininko arba su jo sutikimu buvo...

Publikavimo data: 2021-02-18 08:57

Prekių ženklo savininkas neturi teisės uždrausti ženklu pažymėtų prekių perpardavimo, jeigu prekės paties ženklo savininko arba su jo sutikimu buvo išleistos į Europos Sąjungos rinką. Jeigu prekes įsigysite tiesiogiai iš prekių ženklo savininko JAV (pavyzdžiui oficialaus tinklalapio) ir prekių ženklo savininkas šias prekes jums atsiųs į Lietuvą ar kitą Europos Sąjungos valstybę, prekės bus laikomos išleistos į Europos Sąjungos rinką ir jas galite teisėtai perparduoti taikant savo pasirinktą kainodarą. Visgi, jeigu prekes JAV įsigysite netiesiogiai iš prekių ženklo savininko ar jį oficialiai atstovaujančio tiekėjo, tikėtina, kad prekės nebus skirtos Europos Sąjungos rinkai ir prekių ženklo savininkas turės teisę drausti prekybą tokiomis perkėmis. Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, prieš įsigyjant prekes, rekomenduotina įvertinti šių prekių šaltinį. Jeigu prekės įsigyjamos iš didmeninko JAV, rekomenduotina įsitikinti, kad jis turi teisę parduoti prekes Europos Sąjungoje.

Ekspertai

Birutė Dauderienė

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.