...

Darbas pilnu etatu ir individualios veiklos pažyma

Žinių bazė

2020.12.28

Sveiki, norėjau pasiteirauti, esu dirbantis įmonėje pilnu etatu, kuri moka visus mokesčius. Planuoju laisvu laiku pradėti dirbti kurjeriu (įmonės wolt, bolt ir pan.), pagal individualios veiklos pažymą, kokie mokesčiai būtų taikomi?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2021-03-16 09:56

Vykdant individualią veiklą pagal pažymą, į VMI biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą mokamas gyventojų pajamų mokestis (mokestis mokamas neatsižvelgiant į tai,...

Publikavimo data: 2021-03-16 09:56

Vykdant individualią veiklą pagal pažymą, į VMI biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą mokamas gyventojų pajamų mokestis (mokestis mokamas neatsižvelgiant į tai, jog veiklą vykdantis gyventojas yra dirbantis pagal darbo sutartį). Pajamų mokestį reikia mokėti nuo individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų, t. y., pajamų ir leidžiamų atskaitymų skirtumo. Nors individualios veiklos pajamoms taikomas 15 proc. mokesčio tarifas, tačiau, jeigu individualios veiklos apmokestinamosios pajamos neviršija 20 000 eurų, faktiškai mokamas pajamų mokestis sudaro 5 proc. Lietuvoje teikiamos kurjerio paslaugos apmokestinamos 21 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifu. Todėl gyventojui, vykdančiam kurjerio individualią veiklą, gali atsirasti prievolė registruotis PVM mokėtoju, skaičiuoti ir mokėti PVM, jeigu gautos/gautinos pajamos iš Lietuvoje vykdomos kurjerio ir kitos PVM apmokestinamos veiklos, jeigu tokia veikla vykdoma, per paskutinius 12 mėnesių viršys 45 000 eurų. Jeigu minėtu atveju 45 000 eurų riba neviršijama, registruotis PVM mokėtoju, skaičiuoti ir mokėti PVM nuo gautų pajamų prievolės nėra. Įprastai gyventojams, kurie individualią veiklą vykdo per platformas (pvz., Bolt, Wolt), platformos už savo tarpininkavimo paslaugas apskaičiuoja paslaugų komisinį mokestį. Ir jeigu tokios paslaugos įsigyjamos iš užsienyje įsikūrusių tarpininkų (platformų), tai gyventojas, nepriklausomai nuo to, ar yra registruotas PVM mokėtoju, ar ne, nuo apskaičiuoto komisinio mokesčio vertės turi pats apskaičiuoti 21 proc. pardavimo PVM, jį deklaruoti ir sumokėti į biudžetą. Tačiau, jeigu platformos (pvz., Bolt, Wolt) komisinio mokesčio neskaičiuoja, gyventojui pačiam skaičiuoti ir mokėti PVM prievolės nėra. Prievolės skaičiuoti ir mokėti PVM neatsiranda ir tuo atveju, kai paslaugos įsigyjamos iš Lietuvoje įsikūrusių platformų. Be pajamų mokesčio ir PVM, gyventojas, vykdantis individualią veiklą, į Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (SoDros) biudžeto sąskaitą moka privalomojo sveikatos draudimo (PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokas. Dėl šių įmokų mokėjimo tvarkos, lengvatų (kuriais atvejais įmokų galima nemokėti) konsultacijas pagal kompetenciją teikia SoDra (telefonas 1883; interneto svetainė www.sodra.lt).

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.