...

Ar perkant iš didmenininko turėčiau gauti gamintojo leidimą?

Žinių bazė

2021.01.07

Sveiki, norėčiau prekiauti apranga, kurią pirkčiau iš didmeninikų tiek Europos Sąjungos šalyse, tiek Kinijoje (Amazon, Aliexpress) nedideliais kiekiais. Ar turėčiau gauti gamintojų leidimą norint perpardavinėti produktus? Kalbant apie Aliexpress, kaip turėčiau atskirti, ar įmonė tikrai yra gamintojas?

Taip pat, ar būtina ženklinti aprangą lietuviškomis etiketėmis, jei neturiu savo “brando”, o parduodu kaip užsienio gamintojo prekę?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2021-02-18 08:56

Prekių ženklo savininkas neturi teisės uždrausti ženklu pažymėtų prekių perpardavimo, jeigu prekės paties ženklo savininko arba su jo sutikimu buvo...

Publikavimo data: 2021-02-18 08:56

Prekių ženklo savininkas neturi teisės uždrausti ženklu pažymėtų prekių perpardavimo, jeigu prekės paties ženklo savininko arba su jo sutikimu buvo išleistos į Europos Sąjungos rinką. Prekių ženklo savininko leidimas nėra būtinas, tačiau įsigyjant prekes iš didmeninko būtina įsitikinti, kad jis turi prekių ženklo savininko suteiktą teisę parduoti prekes Europos Sąjungoje, tai galioja tiek Europos Sąjungoje, tiek Kinijoje veikiančių didmeninkų atžvilgiu. Jeigu didmeninkas tokios teisės neturės, prekių ženklo savininkas turės teisę drausti jūsų prekybą. Atsižvelgiant į tai, kad dažnu atveju Kinijoje parduodamos prekės yra žinomų JAV ir ES gamintojų prekių ženklų klastotės – prekės ženklu pažymėtos neturint savininko leidimo, būtina įsitikinti įsigyjamų prekių autentiškumu. Prekių ženklo savininkas visais atvejais turi teisę drausti prekybą klastotėmis. Siekiant išvengti prekybos trikdžių, prie įsigyjant prekes rekomenduotina pareikalauti didmeninę prekybą vykdančio asmens pateikti įrodymus, kad jis turi teisę parduoti prekes Europos Sajungoje (pavyzdžiui, licencinės sutarties nuorašą), taip pat prekių autentiškumą patvirtinančius įrodymus. Kilus abejonių dėl pateiktų įrodymų, rekomenduotina kreiptis tiesiogiai į prekių ženklo savininką. Perparduodamas prekes nėra būtina žymėti savo prekių ženklu. Tačiau pažymėtina, kad Lietuvos Respublikoje vartotojui parduodamų prekių privalomieji ženklinimo rekvizitai bei turi būti pateikti ir valstybine kalba. Valstybine kalba pateikiama informacija privalo atitikti gamintojo (originalo kalba) pateiktą informaciją. Drabužio etiketėje paprastai pateikiama informacija, kurioje nurodoma prekės apibūdinimas, sudėtis, jos savybės, kita vartotojui aktuali informacija. Jeigu prekė parduodama el. prekybos pagalba, šią informaciją galite pateikti interneto svetainėje prie prekių aprašymo, etiketės lietuvių kalba prie drabužio segti nebūtina.

Ekspertai

Birutė Dauderienė

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.