...

Tyrimų laboratorija svetur

Žinių bazė

2021.05.12

Mes planuojame išsinuomoti tyrimų laboratoriją svetur, kurioje yra mums reikalingi resursai. Ten planuojame sukurti ir išmėginti mūsų galimai naują prototipą ir patentuoti išradimą. Ar neturėsime problemų vėliau, jei patentas bus sukurtas ne mūsų LAB? Kaip apsaugoti galimas rizikas ir ką reikia žinoti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Publikavimo data: 2021-05-19 08:59

Sveiki. Išradėjas arba išradimo autorius yra fizinis asmuo, sukūręs išradimą. Patento savininkas – asmuo, kuriam išduotas patentas. Juo gali būti...

Publikavimo data: 2021-05-19 08:59

Sveiki. Išradėjas arba išradimo autorius yra fizinis asmuo, sukūręs išradimą. Patento savininkas – asmuo, kuriam išduotas patentas. Juo gali būti pats išradėjas, savo vardu patentavęs išradimą arba kitas asmuo (teisių perėmėjas), kuriam perduodamos teisės į patentą, arba darbdavys, kai išradimas yra tarnybinis. Turtinės teisės į patentą priklauso patento savininkui, o išradėjas turi tik neturtines teises, t. y. teisę būti nurodytam patento paraiškoje ir patente. Labai svarbu kuriamo technologinio sprendimo neatskleisti viešai iki paraiškos padavimo ir taip nepažeisti savo paties išradimo naujumo. Nuomojantis laboratoriją ir joje esančius resursus patartina visus klausimus dėl tyrimų metu atsirandančios intelektinės nuosavybės aptarti iš anksto, sudarant sutartį dėl laboratorijos ir resursų nuomos.

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Publikavimo data: 2021-05-21 14:43

Konkrečiu atveju, reikėtų atsižvelgti į patento registracijos teritoriją bei taikomą apsaugą. Atkreipiame dėmesį, jog patentas galioja tik toje teritorijoje, kur...

Publikavimo data: 2021-05-21 14:43

Konkrečiu atveju, reikėtų atsižvelgti į patento registracijos teritoriją bei taikomą apsaugą. Atkreipiame dėmesį, jog patentas galioja tik toje teritorijoje, kur jis yra išduotas. Atitinkamai, jei išradimas būtų patentuotas Lietuvos Respublikoje, tik šios šalies teritorijoje galiotų apsauga. Tačiau, atsižvelgiant į tai, jog būtų naudojamasi kitos šalies laboratorija bei toje šalyje nepatentavus savo išradimo, šiam apsauga toje konkrečioje šalyje nebūtų taikoma. Todėl, siekiant platesnės savo išradimo apsaugos, tikslinga būtų išradimą apsaugoti ir kitose šalyse. Pažymėtina, jog išradimas gali būti patentuojamas arba atskirai kiekvienoje šalyje pagal tos valstybės nacionalinius teisės aktus, arba vienu metu keliose šalyse, naudojantis tarptautinių susitarimų teikiama galimybe. Atkreipiame dėmesį, jog tai yra bendro pobūdžio konsultacija, dėl detalesnės informacijos siūlytume pasikonsultuoti su teisininku.

Daugiau atsakymų

Ekspertai

Kristina Vilkienė

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Andrius Pranckevičius

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.