...

Turėdama bankinių įsipareigojimų ar galiu saugiai pradėti verslą?

Žinių bazė

2013.10.16

Turiu paėmusi keletą bankinių paskolų, (būsto ir vartojimo), bei kaip fizinis asmuo turiu nekilnojamo turto, kuris areštuotas – įšaldytas vykstant teisminiems bylinėjimams. Jei pradėčiau vystyti veiklą (pagal pažymą ar verslo liudijimą) kaip fizinis asmuo, tai natūralu, kad esant bankinių įsipareigojimų nesilaikymams ar kitiems kėsinimams į mano asmeninį turtą, būtų paliestos ir pajamos, gautos iš šių veiklų – vadinasi jų apsaugoti negaliu. Ar teisingai? O kaip jeigu būčiau bendrijos narys – vadovas (mažoji bendrija) arba UAB akcininkė?

Labai svarbu apsaugoti versle iš klientų gaunamas įplaukas nes natūalu, kad turėčiau suteikti paslaugas ir negaliu rizikuoti prarasti jų pinigus ir nebegalėti įvykdyti įsipareigojimus naujiems klientams. Ačiū

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Laurynas Dailydė

Verslo finansavimo sprendimų skyriaus vadovas / „Swedbank“

Publikavimo data: 2013-10-16 12:33

Pasirinkta verslo veiklos forma lemia savininko atsakomybę tuo atveju, kai įmonė (bendrovė, bendrija) negali atsiskaityti su kreditoriais. Taigi siekiant atriboti...

Publikavimo data: 2013-10-16 12:33

Pasirinkta verslo veiklos forma lemia savininko atsakomybę tuo atveju, kai įmonė (bendrovė, bendrija) negali atsiskaityti su kreditoriais. Taigi siekiant atriboti asmeninį turtą bei prievoles, rekomenduotina rinktis veiklos formą, įsteigiant ribotos atsakomybės juridinį asmenį, pavyzdžiui steigti viešąją įstaigą (Všį), mažąją bendriją (MB) ar uždarą akcinę bendrovę (UAB). Pasirinkus bet kurią iš šių išvardintų veiklos formų, savininkas atsakys tik įmonės kapitalu bei turtu, verslo nesėkmės atveju įmonės savininko asmeninis turtas bus apsaugotas (nebent asmeniniu turtu būtų laiduojama už juridinio asmens prievoles). Jūsų, kaip privataus asmens, įsiskolinimai nebus išieškomi iš įmonės turto ar įmonės turtas negalės būti kitaip apribotas.

Kalbant apie finansavimo galimybes, yra atsižvelgiama tiek į fizinių, tiek ir į juridinių asmenų jau turimų finansinių įsipareigojimų įvykdymo galimybes: turimų finansinių įsipareigojimų dydį, iš jų kylančias prievoles, įsipareigojimus bei jų vykdymo istoriją.

Mažų bendrijų ar nedidelio dydžio uždarų akcinių bendrovių atveju – įmonės savininko (akcininko) asmeniniai ir įmonės finansai yra tarpusavyje itin susiję. Kylantys nesklandumai turi abipusį poveikį nepriklausomai nuo to, kurioje finansų pusėje jie kilo: asmeninėje ar įmonės. Todėl pradedant naują veiklą, siūlome nuodugniai įvertinti savo verslo ir asmeninę finansinę situaciją pasitarus su finansų konsultantu.

Sėkmės!

Ekspertai

Laurynas Dailydė

Laurynas Dailydė

Verslo finansavimo sprendimų skyriaus vadovas / „Swedbank“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.