...

Lietuvių startuolis sukūrė programėlę, sprendžiančią vienatvės problemas

Verslas

2024.04.08

Autorius: bzn start

Temos: , .

Lietuvių startuolis sukūrė programėlę, sprendžiančią vienatvės problemas

„Joiner“ įkūrėjas Eduard Titov ir bendrasavininkė Jūratė Plungytė// Įmonės archyvo nuotr.

Pasaulyje vis daugėja žmonių, kurie vienatvės problemas bando spręsti greitų pažinčių programėlių dėka. Lietuvių startuolis sukūrė alternatyvą – skatina žmones bendrauti gyvai ir ieškoti draugų bei bendraminčių. 

Pasak psichologės ir psichoterapeutės Eglės Kijevič, kiekvieną dieną daug laiko praleisdami socialiniuose tinkluose ir greitų virtualių pažinčių programėlėse žmonės atpranta komunikuoti gyvai, užduoti klausimus, palaikyti pokalbį, tęsti gyvą bendravimą.

„Tokiu būdu užsimezgusios bendrystės ar net artimi santykiai nevertinami rimtai, nes siejami su lengvu flirtu nuobodžiaujant, o potencialūs partneriai vertinami tik pagal fizinę išvaizdą. Taip konstruojami santykiai netenka vertybinio pamato, atrodo, kad žmonės atpranta vienas kitą branginti, saugoti ir įsiklausyti“, – apgailestavo specialistė.

Pasak psichologės, taip skatinama greito vartojimo kultūra, kai partnerį renkamės kaip prekę, ir taip žmonės pasijunta tik dar labiau vieniši.

Žalingų patirčių ratas

Pašnekovė įspėjo, kad greitų virtualių pažinčių programėlės gali sukurti daug klaidinančių iliuzijų, dėl kurių kyla grėsmė įsitraukti į žalingus santykius, laiku neatpažinti netinkamo elgesio.

„Susidaro užburtas ratas. Dėl pažinčių programėlių veiklos algoritmų likę neįvertinti ar net atstumti asmenys ima dar labiau nepasitikėti savimi ir kitais, o dėl to atsiranda dar daugiau bendravimo problemų ir kyla grėsmė „pataikyti“ ant aukų ieškančių narcizų“, –teigė E. Kijevič.

Eglė Kijevič_psichologė_psichoterapeutė

Eglė Kijevič, psichologė – psichoterapeutė

 

Anot psichologės, siekiant pakeisti situaciją, ypač jaunosios kartos atstovams vertėtų nebijoti keisti savo pažinčių paieškos modelio – gyvo bendravimo, drąsiau įsitraukti į įvairias socialines veiklas ir bendruomenes.

Lietuvių startuolis sukūrė alternatyvą

Lietuvių startuolio „Joiner App“ įkūrėjas Eduard Titov tvirtina pats nusivylęs pažinčių programėlėmis, o iš to kilusi idėja jau virto paklausia programėle, kurios vartotojų skaičius nuolat auga.

„Taip vadinamo „greito vartojimo“ pažinčių programėlės, kur pabraukimu į vieną ar kitą pusę renkiesi sau partnerį, pelnosi iš nuolatinio naudojimo. Jų kūrėjai nesuinteresuoti padėti rasti ilgalaikį, tikrą ryšį. Algoritmai sukurti taip, kad nuolat ieškotumėte kito varianto – sukuriama iliuzija, kad horizonte visuomet yra geresnis kandidatas“, – paaiškina inovatyvių sprendimų pats ėmęs ieškoti E. Titov.

Netrukus pradėta kurti programėlė „Joiner App“ dabar burianti ir leidžianti dalytis mėgstamais užsiėmimais ne tik vienišiams, bet ir draugų ar bendraminčių siekiantiems atrasti žmonėms.

Anot įkūrėjo, projektas siekia pakeisti virtualų bendravimą gyvu, akis į akį, ir padeda leisti kokybišką laiką kartu, gyvenant „čia ir dabar“.

Didina migrantų įsitraukimą

Pasak „Joiner App“ programėlės bendrasavininkės Jūratės Plungytės, projektas orientuotas ne į greitų pažinčių mėgėjus, bet į narius, kurie ilgisi tikrojo ryšio ir laiko kartu su kompanija. „Joiner App“ kuria bendruomenę ir sprendžia vienišumo problemą.

„Programėlė nėra skirta pasimatymams, tačiau užmegzdami ryšį tikrų susitikimų metu, žmonės gali susirasti ne tik draugų, bet ir antrąją pusę. Вendruomenės nariai džiaugiasi, galėdami patys organizuoti renginius, jungtis prie jų, susirasti kompanijos viskam – nuo keramikos užsiėmimų iki reivo vakarėlių“, – džiaugėsi J. Plungytė.

Netikėtai programėlė tapo populiari ir tarp kitos bendraminčių ieškančios žmonių grupės – į naują šalį atvykusių užsieniečių. Nepriklausomai nuo to, ar persikelia ilgam laikui, ar šalyje tik trumpam, jie jungiasi į grupes ir randa draugų. Tai padeda aktyviai integruotis į naują aplinką, kultūrinį gyvenimą ir nelikti nuošalyje.

Anot bendrasavininkės J. Plungytės, imigrantai ypatingai pamilo programėlę, nes turi galimybę daug greičiau integruotis į socialines žmonių grupes, yra sukūrę savo ratą ir bendruomenę, kur yra šiltai priimami.

Programėlę „Joiner App“ jau išbandė ir aktyviai naudojasi keli tūkstančiai vartotojų Lietuvoje, o bendruomenės skaičius auga kasdien.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.