...

Teisės į patentą

Žinių bazė

2020.09.14

Kuo skiriasi išradėjas ir teisių perėmėjas, kalbant apie teises į patentą?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Publikavimo data: 2020-10-16 17:38

Išradėjas arba išradimo autorius yra fizinis asmuo, sukūręs išradimą. Patento savininkas – asmuo, kuriam išduotas patentas. Juo gali būti tiek...

Publikavimo data: 2020-10-16 17:38

Išradėjas arba išradimo autorius yra fizinis asmuo, sukūręs išradimą. Patento savininkas – asmuo, kuriam išduotas patentas. Juo gali būti tiek pats išradėjas, savo vardu patentavęs išradimą, tiek kitas asmuo (teisių perėmėjas), kuriam perduodamos teisės į patentą. Turtinės teisės į patentą priklauso patento savininkui (Lietuvos Respublikos patentų įstatymo 35 str.), o išradėjas turi tik neturtines teises, t. y. teisę būti nurodytam patento paraiškoje ir patente (Patentų įstatymo 12 str.). Išduoto išradimo patento savininkas įgyja išimtines teises į patentuotą išradimą, kurios gali būti perduodamos kitiems asmenims, suteikiamos licencijos naudotis patentuotu išradimu, šios teisės įkeičiamos ir kt. Jeigu turėtumėte papildomų klausimų, susijusių su išradimų patentavimu, su mumis galite susisiekti el. paštu info@vpb.gov.lt arba telefonu 8 5 278 0290.

Ekspertai

Kristina Vilkienė

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.