...

Siūtos kosmetinės ir kolekcijos pavadinimai

Žinių bazė

2022.09.11

Su partnere siūname kosmetines iš prabangių audeklų kaip barchatas, aksomas, šilkas. Norime savo kolekcijas užvadinti garsių mados veikėjų pavadinimais, kaip Chanell, perteikiant Chanell būdingus atspalvius ar savybes. ir t.t. Čia kalba tik apie kolekcijos pavadinimą. Prekės ženklas yra jau mūsų originalus.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Erikas Saukalas

Advokatas, Partneris, Prekių ženklų ir dizaino teisės departamento vadovas / METIDA

Premium

Publikavimo data: 2022-09-20 08:47

Šiuo atveju daugumos garsių mados namų pavadinimai yra registruoti kaip prekių ženklai, be kita ko, tokie ženklai yra plačiai žinomi...

Publikavimo data: 2022-09-20 08:47

Šiuo atveju daugumos garsių mados namų pavadinimai yra registruoti kaip prekių ženklai, be kita ko, tokie ženklai yra plačiai žinomi ir turi reputaciją. Šie ženklai, nors nebūtinai yra įrašyti į Lietuvos prekių ženklų registrą, tačiau neabejotinai yra saugomi kaip Europos Sąjungos prekių ženklai. Kolekcijos pavadinimas igali būti laikomas kolekcijos objektų (drabužių, avalynės ir pan.) pažymėjimu, todėl šiuo atveju galiotų Prekių ženklų įstatymo (kuris iš esmės įgyvendina Europos Sąjungos prekių ženklų reglamentą) 14 str. 2 d. 1 arba 2 p., kurie suteikia teisę prekių ženklo savininkui, kai nėra jo sutikimo, uždrausti kitiems asmenims naudoti jo ženklą, jeigu tas ženklas yra tapatus (arba panašus) ir jis naudojamas prekėms ar paslaugoms, kurioms ženklas yra įregistruotas, arba į jas panašios, jeigu yra tikimybė suklaidinti dalį visuomenės. Taigi, galima daryti išvadą, jog jums savo drabužių kolekcijas pavadinus žymiais mados prekių ženklais, toks žymėjimas galėtų būti laikomas pažeidimu.

Ekspertai

Erikas Saukalas

Erikas Saukalas

Advokatas, Partneris, Prekių ženklų ir dizaino teisės departamento vadovas / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.