...

Receptų knyga ir jų apsauga

Žinių bazė

2021.10.22

Planuoju išleisti maisto receptų knygą. Ar mano pateikti receptai būtų apsaugoti, kad jų nekopijuotų niekas kitas? Apskritai, kaip įrodyti, kad jie unikalūs (išskyrus tai, kad pati tai žinau)?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2021-11-03 17:47

Receptų knyga, kaip visuma, bet kokiu atveju būtų autorių teisių objektas kaip rinkinys, net jeigu joje būtų visiems žinomi ar...

Publikavimo data: 2021-11-03 17:47

Receptų knyga, kaip visuma, bet kokiu atveju būtų autorių teisių objektas kaip rinkinys, net jeigu joje būtų visiems žinomi ar kituose šaltiniuose (ne kaip visuma/rinkinys) prieinami receptai. Kiekvienas kūrinys yra saugomas nuo jo sukūrimo momento, o apie autoriaus teises yra paskalbiam nurodant autoriaus teisių apsaugos ženklą ( c), nurodant, kam ir į kokius objektus autoriaus teisės priklauso. Autorių teisių registracijos nėra. Patys receptai (atskirai) taip pat galėtų būti autorių teisių objektu, jeigu jie būtų pateikti/aprašyti originaliai – autorių teisių objektu yra originalūs kūrybinės veiklos rezultatai. Tokiu būdu išvengtumėte ir rizikos dėl kitų autorių teisių pažeidimo/plagiato. Įrodinėti, kad Jūsų receptai yra unikalūs, a priori nėra nei galimybės, nei būtinybės, tačiau jeigu tai iš tiesų Jūsų sukurti receptai (ne tik aprašymas, kaip gaminti, bet ir ingredientai), siūlyčiau tai nurodyti įžangoje ar aprašyme pačioje knygoje, taip pat pateikiant autorių teisių subjektų santrauką ir nurodant, kad autorių teisės yra taikomos ir patiems receptams, ne tik knygai, kaip rinkiniui. Autorių teisių objektais tokiu atveju yra ir knygoje naudojamos iliustracijos – jų autorius taip pat turi būti nurodytas, nebent jis pageidavo nebūti nurodytas.

Ekspertai

Birutė Dauderienė

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.