...

Puodelių spauda

Žinių bazė

2022.06.01

Mes organizuojame atlikti spaudos darbus ant puodelių. Klausimas, kai klientai atsiunčia bet kokių fotografijų (visia ne su jais, o su kitais žmonėmis ar „selebričiais”, būna prekės ženklų garsių (maketus ar prašo sumaketuoti su jais), ar mes galime atlikti spaudą. Atsakomybės už teisėtą jų naudojimą priims Klientas, kuris užsakė ir pateikė paveiksliukus ar prašymus, ar mes kaip spaudos įmonė?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2022-06-20 10:30

Vertinant pateiktą situaciją, teoriškai gali būti pažeistos tiek intelektinės nuosavybės teisės (autorių teisės, dizainas, prekių ženklai), tiek ir, pavyzdžiui, asmens...

Publikavimo data: 2022-06-20 10:30

Vertinant pateiktą situaciją, teoriškai gali būti pažeistos tiek intelektinės nuosavybės teisės (autorių teisės, dizainas, prekių ženklai), tiek ir, pavyzdžiui, asmens teisė į atvaizdą.  Visų pirma reikėtų pažymėti, jog visais atvejais, turint omenyje komercinį Jūsų nurodytos veiklos pobūdį, atsakingu asmeniu bus Jūsų įmonė. Priklausomai nuo pačios pažeistos teisės pobūdžio, o taip pat nuo to, kokiu mastu buvo pažeista teisė (pvz. ar buvo pagaminti tik keli puodeliai su atvaizdais, taip pažeidžiant kitų asmenų intelektinės nuosavybės teises, ar puodeliai buvo gaminami masiškai), priklausys ir atsakomybės rūšis, t.y. Jūsų įmonei bus taikoma administracinė ar baudžiamoji atsakomybė. Taip pat, siekiant nukentėjusiai šaliai atlyginti patirtą žalą dėl neteisėto naudojimosi jos intelektine nuosavybe, gali būti taikoma civilinė atsakomybė. Visais atvejais rekomenduojama, sudarant sutartį su užsakovu dėl tokių puodelių gamybos, sutartyje numatyti, kad užsakovas prisiima atsakomybę už intelektinės nuosavybės pažeidimus. Tokiu atveju, net jeigu ir teisių savininko reikalavimas būtų nukreiptas į Jus, vėliau, atlyginę žalą teisių savininkui, Jūs galėsite atitinkamą reikalavimą regreso tvarka nukreipti į užsakovą.

Ekspertai

Birutė Dauderienė

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.