Praktinė patirtis (know-how)

Žinių bazė

2022.11.12

Įtariame, kad vienas mūsų nedidelės, tačiau inovatyvios ir du metus vykdančios veiklą įmonės darbuotojas pasisavino techninę dokumentaciją, dėl kurios mes nebuvome pasirašę konfidencialumo sutarties. Darbuotojas buvo vienas iš įkūrėjų, kuris staigiai pasitraukė į kitą įmonę ir pradėjo su partneriu tokią pačią veiklą. Esame lyg duobėje, mūsų žinios bei gamybiniai įgūdžiai eis uodegon…Ar dar vis įmanoma apsaugoti mūsų įmonės turtą?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Erikas Saukalas

Advokatas, Partneris, Prekių ženklų ir dizaino teisės departamento vadovas / METIDA

Premium

Publikavimo data: 2022-11-29 14:25

Jeigu konfidencialumo sutartis buvo pasirašyta, tačiau joje nebuvo aptartas konkrečios Jums rūpimos informacijos apsaugojimas, reikėtų įvertinti kitas sutarties nuostatas –...

Publikavimo data: 2022-11-29 14:25

Jeigu konfidencialumo sutartis buvo pasirašyta, tačiau joje nebuvo aptartas konkrečios Jums rūpimos informacijos apsaugojimas, reikėtų įvertinti kitas sutarties nuostatas – galbūt tam tikrose sutarties dalyse buvo abstrakčiai aptarta dėl visos perduodamos informacijos apsaugos ir jos nenaudojimo asmeniniais tikslais? Jeigu tokių nuostatų nėra arba sutartis apskritai nebuvo sudaryta, savo teises vis tiek galite ginti, remiantis kitais pagrindais (pvz. Konkurencijos įstatymo nuostatomis). Tokiu atveju Jums reikėtų įrodyti, kad konkretų know-how sukūrėte būtent Jūs, šią informaciją Jūsų buvęs darbuotojas sužinojo būtent iš Jūsų, ją panaudojo (naudoja) konkuruojančioje įmonėje ir kitas sąlygas. Bet kuriuo atveju, siekiant suteikti tikslią informaciją, reikėtų susipažinti su pačiu pažeidimu ir jo aplinkybėmis.

Ekspertai

Erikas Saukalas

Erikas Saukalas

Advokatas, Partneris, Prekių ženklų ir dizaino teisės departamento vadovas / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.