...

Pirkti automobilį įmonės ar akcininko (kaip fizinio asmens) vardu?

Žinių bazė

2014.05.19

Kiek žinau, automobiliui esant įmonės nuosavybe, juo kroviniu vežti galima tik turint sąskaitas arba važtaraščius. O jei automobilis būtų fizinio asmens (akcininko) vardu ir būtų sudaryta tam tikra panaudos sutartis, tuomet minėtas akcininkas, dirbantis įmonėje kaip direktorius 0,5 etato, galėtų ne darbo įmonėje metu (+ savaitgaliais) vežti ką tik nori ir kur nori savo tikslais?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2014-05-19 15:38

Taip, galėtumėte važiuoti savo reikalais. Tačiau tokiu atveju panaudos ar nuomos sutartyje turėtų būti nurodytos automobilio naudojimosi sąlygos (kad įmonės...

Publikavimo data: 2014-05-19 15:38

Taip, galėtumėte važiuoti savo reikalais. Tačiau tokiu atveju panaudos ar nuomos sutartyje turėtų būti nurodytos automobilio naudojimosi sąlygos (kad įmonės veiklai automobilis naudojamas darbo metu, nurodant konkrečias valandas). Taip pat įmonė turėtų vesti kuro sunaudojimo duomenis t.y. žymėti kiek ir kokioms reikmėms kuro buvo sunaudota. Kuro normas įmonė gali pasitvirtinti pati (pagal gamintojo nurodytus techninius duomenis).

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.