...

Nuotraukų naudojimas internete su nuoroda į šaltinį

Žinių bazė

2014.04.24

Ar galima naudoti nuotraukas su nuoroda į šaltinį, iš kurio jos paimtos, jei rašau tinklaraštį (blogą), kuris neturi komercinių tikslų? Nuotraukų yra labai daug, ar būtinas kiekvienos nuotraukos autoriaus sutikimas? Be to, beveik visos nuotraukos yra naudojamas dar begalėje kitų blogų, tad atsekti nuotraukos autorių būtų labai sudėtinga. Ką tokiu atveju daryti?

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Publikavimo data: 2014-04-24 10:30

Vadovaujantis LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu naudoti bet kokį autorių teisių objektą, įskaitant ir nuotrauką, galima tik gavus...

Publikavimo data: 2014-04-24 10:30

Vadovaujantis LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu naudoti bet kokį autorių teisių objektą, įskaitant ir nuotrauką, galima tik gavus autorių teisių subjekto leidimą. Remiantis šiuo principu, net ir dėl viešuose interneto tinklapiuose esančių nuotraukų panaudojimo reikalinga kreiptis į puslapio valdytoją ar nuotraukos autorių su prašymu panaudoti tam tikrą nuotrauką. Taigi asmuo, norintis panaudoti internete rastas nuotraukas turi kreiptis į nuotraukos autorių arba į šaltinį, paskelbusį nuotrauką, nes gali būti, jog autorius perleido teisę naudoti nuotrauką tik tam šaltiniui, arba tarp autoriaus ir nuotrauką paskelbusio asmens yra susitarimas dėl teisės disponuoti nuotrauka. Naudojant internete pateikiamą informaciją, jos ištraukas, patartina visada pateikti internetinę nuorodą į šaltinį. Svarbu žinoti, jog visais atvejais, kai norima viešai publikuoti nuotrauką tiek komerciniais, tiek ir nekomerciniais tikslais, būtina gauti nuotraukos autoriaus ar turtinių teisių turėtojo leidimą tai daryti.

Atkreiptinas dėmesys, jog specializuotose viešose internetinėse svetainėse yra galimybė pasirinkti laisvai naudotinas nuotraukas, kurių naudojimui nėra reikalingas atskiras nuotraukos autoriaus ar turtinių teisių turėtojo leidimas.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.