...

Noriu pardavinėti elektroninius žaidimus, kontaktuojant asmeniškai su pirkėju.

Žinių bazė

2014.05.23

Norėčiau pardavinėti elektroninius žaidimus internetu, individualiai kontaktuojant su pirkėju.
Šie elektroniniai žaidimai gaunami perkant iš svetainės (www.steampowered.com) arba mainomi su tos svetainės naudotojais (ši svetainė sudaro tam sąlygas, mainyti žaidimus).
Pavyzdžiui, žmogus paprašė manęs, jog parduočiau jam žaidimą. Mes susitarimo būdu nusprendėme, jog už žaidimą jis sumokės pervesdamas pinigus į mano banko sąskaitą ir po apmokėjimo gaus savo prekę per svetainės sukurtą sistemą.
Ko reikėtų tokiai veiklai įgyvendinti? Ką reikėtų žinoti?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Publikavimo data: 2014-05-23 20:43

Atsakant į pateiktą klausimą, svarbu išsiaiškinti, ar norima vykdyti veikla bus tęstinio ar vienkartinio pobūdžio. Jei gyventojas suteikia atsitiktinio, vienkartinio...

Publikavimo data: 2014-05-23 20:43

Atsakant į pateiktą klausimą, svarbu išsiaiškinti, ar norima vykdyti veikla bus tęstinio ar vienkartinio pobūdžio. Jei gyventojas suteikia atsitiktinio, vienkartinio pobūdžio paslaugas ar parduoda prekes, tai tokia jo veikla nelaikoma individualia veikla. Tokiu atveju gali būti sudaroma vienkartinė paslaugų suteikimo ar turto (prekių) pardavimo sutartis.

Jei planuojama vykdyti veikla turi verslo požymius, t.y. sandoriai yra pasikartojantys, veikla tęstinė, rekomenduotina tokią veiklą vykdyti pagal individualios veiklos pažymą.  Dėl tokios pažymos išdavimo reikia kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją prie LR Finansų ministerijos (toliau – VMI), užpildant ir pateikiant jų nustatytą prašymo formą. Pateikti minėtą prašymą galima tiek elektroniniu būdu prisijungus prie e. VMI portalo (https://www.vmi.lt/sso/login?TARGET=https%3a%2f%2fwww.vmi.lt%2fmanovmi%2flt%2fManoVMIep.aspx), tiek tiesiogiai įteikiant arba išsiunčiant paštu VMI aptarnavimo skyriui pagal jūsų gyvenamosios vietos adresą. Jei prašymas įteikiamas tiesiogiai arba siunčiamas paštu, kartu su prašymu pateikiamas ir asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas arba jo kopija. Prašymas pateikiamas ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną. Įregistravus individualią veiklą Mokesčių mokėtojų  registre, gyventojui parengiama Nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos vykdymo formos pažyma.

Vykdant individualią veiklą pagal pažymą, pajamų mokestis sumokamas nuo faktiškai gautų metinių individualios veiklos pajamų. Pasibaigus metams asmenys deklaruoja savo pajamas bei sumoka nustatytą 5 procentų pajamų mokestį. Taip būtina pažymėti, jog individualią veiklą vykdantys gyventojai taip pat moka privalomojo sveikatos draudimo (PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokas. Individualią veiklą vykdantys asmenys kiekvieną mėnesį iki einamojo mėnesio paskutinės dienos turi sumokėti 9 proc. dydžio PSD įmokas, skaičiuojamas nuo minimaliosios mėnesinės algos (93 Lt), tačiau, jeigu asmuo turi darbo santykių, jam mokėti mėnesinių įmokų nereikia. Sodrai mokamas 28,5 proc. (29,5 proc. jei individualią veiklą vykdantis asmuo  pensijų kaupime dalyvauja mokėdamas papildomas kaupiamąsias pensijų įmokas savo lėšomis) VSD ir  PSD – 9 proc. nuo 50 proc. individualios veiklos apmokestinamųjų  pajamų (neatėmus VSD ir PSD įmokų) sumos.
Asmuo, vykdantis individualią veiklą pagal pažymą, turi pildyti pajamų-išlaidų apskaitos žurnalą, taip pat prekių ar paslaugų pirkėjams privalo išduoti vieną iš apskaitos dokumentų: prekių (paslaugų) pirkimo – pardavimo kvitą, sąskaitą faktūrą, PVM sąskaitą faktūrą, kasos aparato kvitą.

Daugiau informacijos apie individualios veiklos pažymėjimo išdavimo tvarką ir taikytinus mokesčius galima rasti VMI internetinėje svetainėje (www.vmi.lt) arba kreipiantis į VMI trumpuoju numeriu 1882.

Ekspertai

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.