...

Norime spausdinti reprodukcijas

Žinių bazė

2021.01.24

Planuojame spausdinti reprodukcijas ant drobės ir popieriaus. Kaip gauti leidimus žinomų, mirusių menininkų? Kalbame apie autorines teises. Taip pat fotografų nuotraukas pasirinkdami iš populiariausių platformų kaip istockphoto.com ir jas ten nupirkdami galime spausdinti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2021-01-25 13:19

Autorių turtinės teisės galioja visą autoriaus gyvenimą ir 70 metų po autoriaus mirties, neatsižvelgiant į kūrinio padarymo viešai teisėtai prieinamu...

Publikavimo data: 2021-01-25 13:19

Autorių turtinės teisės galioja visą autoriaus gyvenimą ir 70 metų po autoriaus mirties, neatsižvelgiant į kūrinio padarymo viešai teisėtai prieinamu datą. Taigi, jeigu autorių teisės jau pasibaigė, leidimų prašyti nereikia. Jeigu po autoriaus/ -ių mirties nepraėjo 70 metų, reikia ieškoti kas yra jų teisių perėmėjai. Vienos viešos duomenų bazės nėra. Dažnai šias teises administruoja kolektyvinio administravimo asociacijos, Lietuvoje tai LATGA. Jeigu perkate nuotraukas iš populiariausių platformų, tokių kaip istockphotos.com, turite atidžiai perskaityti perkamos licencijos sąlygas, ten detaliai nurodoma kokiu būdu galite naudoti nuotraukos. Kai kuriose platformose nuo licencijos kainos priklauso ir suteikiamų teisių apimtis.

Ekspertai

Birutė Dauderienė

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.