...

Neteisėtas el. laiško siuntimas

Žinių bazė

2020.02.02

Parašiau vieną email’ą be sutikimo. Gavau skundą, atsiprašiau. Negi už tai baus 4 % bauda?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Advokatė, ekspertė / Advokatų kontora „Glimstedt”

Publikavimo data: 2020-02-05 11:01

Už vieną el. laišką maksimali BDAR numatyta bauda (4 proc. bendros metinės pasaulinės apyvartos arba 20 mln. EUR, žiūrint, kuri...

Publikavimo data: 2020-02-05 11:01

Už vieną el. laišką maksimali BDAR numatyta bauda (4 proc. bendros metinės pasaulinės apyvartos arba 20 mln. EUR, žiūrint, kuri suma yra didesnė) tikrai nebus skiriama. Administracinės baudos skiriamos įvertinus kiekvieno atvejo aplinkybes, atsižvelgiant į pažeidimo pobūdį, sunkumą, masiškumą, tyčią, duomenų valdytojo veiksmus bei bendradarbiavimą su priežiūros institucija ir pan. Nustačius BDAR pažeidimą, be administracinių baudų taip pat yra skiriamos taisomosios priemonės (pavyzdžiui, įspėjimas, papeikimas, įvairūs nurodymai duomenų valdytojui). Kaip rodo praktika, piniginė bauda yra skiriama gan retais atvejais. Pavyzdžiui, 2019 m. I pusmetį Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) išnagrinėjo 495 skundus, iš jų 110 skundų pripažinti pagrįstais ir taikytos poveikio priemonės, iš jų tik 1 bauda, 72 nurodymai, 43 papeikimai. Dažnu atveju, kai skiriama bauda, būna nustatytas kompleksinis, ne vieno reikalavimo pažeidimas (pavyzdžiui, duomenų bazė atskleista viešai, nepranešta apie duomenų saugumo pažeidimą ir duomenų valdytojas nebendradarbiauja su VDAI). Nuo BDAR įsigaliojimo VDAI nėra skyrusi nė vienos baudos už tiesioginės rinkodaros pažeidimus. Tuo tarpu Jungtinės Karalystės priežiūros institucija (ICO) yra skyrusi 100 tūkst. svarų baudą telekomo operatoriui už tiesioginės rinkodaros pažeidimus (tai buvo masinio pobūdžio pažeidimas). Tačiau reikia turėti omeny, kad priežiūros institucijos skiriama bauda nėra vienintelė galima neigiama pasekmė. Skundai dėl tiesioginės rinkodaros pažeidimų teikiami gan dažnai (sudaro apie 20 proc. visų VDAi gaunamų skundų), o VDAI vykdomas tyrimas pareikalaus nemažų laiko sąnaudų, greičiausiai ir išlaidų profesionaliai teisininko pagalbai. Šiame atsakyme pateikta tik bendro pobūdžio informacija. Jeigu norite gauti išsamią konsultaciją dėl konkrečiai Jūsų situacijos, patartina kreiptis į teisininką.

Ekspertai

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Advokatė, ekspertė / Advokatų kontora „Glimstedt”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.